نمایش جزییات خبر
۲۴ دی ۱۳۹۸ ۱۴:۲۵

تئاتر در شوش از ظرفیت و پتانسیل بالایی برخوردار است

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شوش گفت: شهرستان شوش از دیرباز در زمینه هنر تئاتر دارای ظرفیت و پتانسیل بالا و قابل قبولی بوده است.
تئاتر در شوش از ظرفیت و پتانسیل بالایی برخوردار است

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان،رضا ذاکری در جلسه هیات رئیسه انجمن هنرهای نمایشی و شورای ارزشیابی و نظارت بر نمایش شهرستان شوش که با حضور سرپرستان گروه های نمایشی در محل این اداره برگزار شد،ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش از زحمات و تلاش های هئیت رئیسه سابق انجمن هنرهای نمایشی شهرستان شوش تقدیر کرد و هیات رئیسه جدید و تازه نفس انجمن هنرهای نمایشی این شهرستان را به کوشش بی وقفه در جهت تولید و حمایت نمایش در گونه ها و موضوعات مختلف نمایشی دعوت کرد.

وی افزود: شهرستان شوش از دیرباز در زمینه هنر تئاتر دارای ظرفیت و پتانسیل بالا و قابل قبولی
بوده است که این مهم باید با حمایت های انجمن نمایش به طرق مختلف و در چارچوب ضوابط مربوطه برنامه ریزی و ساماندهی شود.

در ادامه کارشناس هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شوش به ارائه گزارشی از نمایش های اجرا شده در شهرستان شوش طی سه سال گذشته پرداخت و آمار کمی و کیفی این نمایش ها را بصورت مختصر بیان کرد.

محمد دیناروند به شرح وظایف و کارکردهای شورای ارزشیابی و نظارت بر نمایش اشاره کرد و سیر مراتب اخذ پروانه نمایش را مطابق با فرم های مربوطه برای سرپرستان گروه های نمایشی یادآور شد.

رئیس دفتر انجمن هنرهای نمایشی شهرستان شوش با اشاره به تلاش های مستمر خود جهت حمایت های همه جانبه و اصولی برای رشد و پیشبرد تئاتر شهرستان گفت: هم به لحاظ سخت افزاری و هم نرم افزاری مقوله هنرهای نمایشی در این شهرستان باید تقویت شود.

مهدی کریم پور با بیان اینکه در گام نخست به دنبال تعمیر و تجهیز سالن و پلاتوهای نمایش استاد حسینی و شهید حیاری هستیم،افزود: برگزاری جلسات ماهانه با گروه های نمایشی و برگزاری کارگاه و ورکشاپ های آموزشی مختلف توسط مدرسین برجسته برای هنرمندان شوشی از برنامه های این انجمن است.

وی به تشکیل «کانون پیشکسوتان تئاتر» و «کانون بانوان تئاتر» به منظور تسهیل و  بهبود رسیدگی به امور این دو کانون خبر داد.

در ادامه این نشست عباس کرم الهی پیشکسوت تئاتر شوش و سرپرست گروه نمایش اندیشه از دغدغه اصلی گروه های نمایشی این شهرستان به ایجاد برنامه ای منظم و مدون جهت رسیدگی به امورات و برنامه های گروه های نمایشی در اسرع وقت اشاره کرد.

سایر سرپرستان گروه های نمایشی نیز به بیان مشکلات و نقطه نظرات خود پرداختند و نکاتی را بیان کردند.

در پایان جلسه با اهدای لوح سپاس و هدایا از سوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن هنرهای نمایشی شهرستان شوش به شورای ارزشیابی و نظارت بر نمایش و هیات رئیسه سابق انجمن هنرهای نمایشی این شهرستان به رسم یادبود و به پاس زحمات و تلاش های آنان تقدیر شد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان
اشتراک در
کلیدواژه ها: اداره کل ارشاد خوزستان-تئاتر در شوش
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید