نمایش جزییات خبر
۲۵ دی ۱۳۹۸ ۰۹:۲۵

کانون های مساجد جنوب کرمان 20 هزار عضو دارد

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان گفت: در جنوب کرمان 20 هزار عضو کانون های مساجد داریم، هر کانون می تواند یک اداره فرهنگ و ارشاد باشد و کارهای فرهنگی خوبی انجام دهد.
کانون های مساجد جنوب کرمان 20 هزار عضو دارد

 به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان، حسین اسحاقی در این باره اظهارداشت: کانون های مساجد راهی را که 20 سال قبل باید میرفته امروزه دارد طی می کند.

وی تصریح کرد: در گذشته شاید این پیشرفت وجود نداشته و اما امروزه این فرصت پیش آمده کانون ها بر مدار توسعه فرهنگی قرار گرفته اند که یکی از آنها تکنولوژی است.

اسحاقی با تاکید براینکه در جنوب کرمان 20 هزار عضو کانون های مساجد داریم، عنوان کرد: هر کانون مساجد می تواند یک اداره فرهنگ و ارشاد باشد و کارهای فرهنگی خوبی انجام دهد.

وی با اشاره  به راه اندازی سامانه فهما، بیان کرد: فهما مخفف فرهنگ و هنرمساجد ایران است، اعضای کانون های مساجد می توانند در این سامانه ایده ها و طرح های خود را بار گزاری کنند تا در تمامی نقاط ایران از آنها استفاده شود.

اسحاقی با بیان اینکه در این سامانه هم ثبت‌نام اعضا انجام می‌شود و هم مشخصات و برنامه‌های کانون فرهنگی هنری در هر مسجد به‌راحتی قابل دسترس بوده و نوع فعالیت‌ها مشخص است، گفت: فضای مجازی قطعا یک فرصت است و حضور در آن نیاز به آموزش و تخصص دارد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان با بیان اینکه 491 کانون فرهنگی و هنری مساجد در جنوب کرمان داریم، گفت: ازاین تعداد فقط 450 کانون فعالیت خود را ثبت کرده اند و ما بقی نیز در حال ثبت اطلاعات خود هستند.

 وی با اشاره به اینکه 8 شاخص اصلی  و33 شاخص فرعی برای ارزیابی کانون‌ها در رویداد فهما در نظر گرفته شده است، گفت: از جمله ارتقای فعالیت های قرآن و عترت، شبکه سازی و ساماندهی، ارتقای فعالیت های هنری و ادبی کانون ها، ارتقاء فرهنگ کتاب و کتابخوانی، غنی سازی اوقات فراغت، پاسداشت مناسبت های ملی و مذهبی، فضای مجازی و رسانه، خلاقیت و نوآوری ازشاخص‌های اصلی رویداد فهما است.

اسحاقی با بیان اینکه مجموع امتیازی که یک کانون فرهنگی هنری مسجد می‌تواند در رویداد فهما بگیرد 20 هزار امتیاز است، افزود: در حال حاضر یکی از کانون‌های مساجد جنوب کرمان که بیشترین امتیاز را دارد بالای 12هزار امتیاز کسب کرده است.

وی با اشاره به اینکه برای ثبت امتیازات ده روز زمان تمدید شده است، گفت: 18 اسفند امسال در سالروز تاسیس کانون‌های مساجد کشور، کانون برتر معرفی می‌شود.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید