نمایش جزییات خبر
۲۴ دی ۱۳۹۸ ۱۲:۴۸

برنامه های متنوع در روز قرآنی بوشهر برگزار می شود

معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: برنامه های مختلف فرهنگی، هنری، مذهبی و اجتماعی در روز قرآنی بوشهر برگزار می شود.
برنامه های متنوع در روز قرآنی بوشهر برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، آنیتا مظفری ظهر امروز در نشست هماهنگی و برنامه ریزی بزرگداشت روز قرآنی بوشهر با فعالین قرآنی بیان داشت: نامگذاری 16 اسفند به نام روز قرآنی بوشهر یک ابتکار ویژه بود که علاوه بر تجلیل از فعالین در این حوزه، یک روز ارزشمند در بوشهر نیز به ثبت رسید.

وی عنوان کرد: یک برنامه برای اثربخشی نیاز به همفکری و هم­افزایی دارد که باید از این مهم بیشترین بهره را در این راستا برد.

مظفری افزود: روز قرآنی بوشهر فرصت مناسبی برای ترویج و گسترش فعالیت های قرآنی در استان است.

وی افزود: برنامه ­ریزی صحیح و مناسب، مشارکت موسسات قرآنی به عنوان بازوان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و استفاده از ظرفیت های فرهنگی و هنری مهمترین فاکتور در برگزاری این روز است.

مظفری به برنامه مختلف فرهنگی، هنری، مذهبی و اجتماعی در این روز اشاره کرد و افزود: همایش بزرگداشت روز قرانی، تجلیل از خانواده های شهدای قرآنی، اکران فیلم های کوتاه داستانی و مستند قرآنی در مدارس و مراکز قرآنی، دیدار از خانواده های شهداء، نمایشگاه آثار شهدای هنرمند قرانی، برگزاری مجالس قرآنی با حضور قاریان برجسته ملی و جشنواره­ های فرهنگی هنری با مضامین قرآن و عترت از مهمترین برنامه­ های این روز است.

وی ادامه داد: برنامه های اعلام شده علاوه بر مرکز استان با مشارکت موسسات قرآنی و نظارت ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان­ها در هر منطقه مناسب با ظرفیت آن برگزار می شود.

معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر خاطرنشان کرد: برنامه های اجرایی دستگاه ها به صورت جدول به دبیرخانه این روز ارسال شود تا علاوه بر کاهش هزینه­ ها باعث جلوگیری از تداخل برنامه­ ها شود.

رئیس گروه قرآن و عترت اداره کل نیز گفت: این نشست با هدف رفع نواقصات و مرتفع کردن نقاط قوت برنامه های اجرا شده سال های قبل با هدف کیفیت بالاتر برگزار شده است.

ابراهیم کامران با اشاره به اینکه دبیرخانه روز قرآنی در سال 94 تاسیس شده و تا به امروز  است، افزود: امیدوارم با استفاده از نظرات شما برنامه ای متناسب با این روز و در خور و شان فعالین این روز برگزار شود.

وی در ادامه گزارشی از روز قرآنی سال گذشته و فعالیت های اجرا شده و هماهنگی با دیگر دستگاه های اجرایی و موسسات قرآنی بیان نمود.

حاضرین در این نشست ضمن سوالاتی در ارتباط با برگزاری این روز جهت رفع ابهامات، به بیان نظرات و دیدگاه­های خود در راستای باشکوه تر برگزار کردن برنامه ها پرداختند.

لازم به توضیح است که روز قرآنی بوشهر به مناسبت سالروز درگذشت آیت الله میرزا حسین معتقد اهرمی صاحب کتاب قرآنی رمز دار با هدف برگزاری برنامه ها و فعالیت های مختلف و متنوع با رویکرد قرآنی نامگذاری شده است.
روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر
اشتراک در
کلیدواژه ها: برنامه های متنوع در روز قرآنی بوشهر برگزار می شود
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید