نمایش جزییات خبر
مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی:
۲۴ دی ۱۳۹۸ ۱۰:۲۶

جلوه ایجاز در فیلم‌های ۱۱۴ ثانیه‌ای مبین/ قرآن خود قصه‌گوست

علیرضا تابش ضمن ارزشمند دانستن جشنواره فیلم‌های ۱۱۴ ثانیه‌ای مبین در حوزه فعالیت‌های هنری و قرآنی دانشجویان، گفت: مشهور است که در فضای رسانه‌های امروز، پنج ثانیه بیشتر برای جذب مخاطب فرصت وجود ندارد و دانشجویان شرکت‌کننده در این جشنواره تا حدود زیادی به این موضوع اهتمام داشته‌اند.
جلوه ایجاز در فیلم‌های ۱۱۴ ثانیه‌ای مبین/ قرآن خود قصه‌گوست
به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، علیرضا تابش، مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی در حاشیه مراسم اختتامیه جشنواره فیلم ۱۱۴ ثانیه‌ای در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا اظهار کرد: جشنواره دانشجویی فیلم‌های ۱۱۴ ثانیه‌ای مبین اقدام ارزشمندی در حوزه فعالیت‌های هنری _ قرآنی دانشجویان است و برگزاری موفق این رویداد را به جهاددانشگاهی و سازمان قرآنی دانشجویان تبریک می‌گویم.
مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی با اشاره به اهمیت فیلم‌های کوتاه با موضوعات قرآنی گفت: قرآن خود قصه‌گوست؛ هم به لحاظ تکنیکی و هم از منظر دراماتیک. داستان یوسف پیامبر که «احسن القصص»(بهترین قصه‌ها)، مثال خوبی است.
تابش «فیلم کوتاه» را رسانه‌ای مؤثر برای بیان موضوعات و پیام‌های مهم دانست و افزود: برای ایجاز، مثالی درخشان‌تر از کتاب مقدس قرآن شاید نتوان پیدا کرد؛ به روایتی تمام پیام دین اسلام را با تمام مختصاتش می‌توان در سوره حمد و در همین چند آیه یافت.
مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی درک صحیح از دنیای رسانه‌های نوین را مهم دانست و گفت: دنیای نو، دنیای لحظات است؛ در فضای رسانه‌های امروز، پنج ثانیه بیشتر برای جذب مخاطب فرصت وجود ندارد. این دنیا را باید شناخت و با ملزوماتش آشنا بود؛ اقدامی که دانشجویان شرکت‌کننده در این جشنواره تا حدود زیادی انجام داده‌اند.
روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی
اشتراک در
کلیدواژه ها: بنیاد سینمایی فارابی, علیرضا تابش, جشنواره فیلم های 114 ثانیه ای مبین
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید