نمایش جزییات خبر
۲۳ دی ۱۳۹۸ ۱۲:۴۷

طرح های حوزه کتاب با حضور سمن ها در بوشهر احیاء می شود

معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: طرح های حوزه کتاب با حضور سازمان های مردم نهاد در سراسر استان بوشهر احیاء می شود.
طرح های حوزه کتاب با حضور سمن ها در بوشهر احیاء می شود

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، آنیتا مظفری در نشست هم اندیشی برنامه های کتابخوانی با حضور سازمان های مردم نهاد بیان کرد: با توجه به جایگاه مناسب و تاثیرات عمیق برنامه های فرهنگی و هنری، اجرای این فعالیت ها از ضروریات است.  

وی با اشاره به اینکه ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان متولی فرهنگ و هنر تنهایی قادر به برگزاری برنامه‌های فرهنگی و هنری نیستند، افزود: سازمان های مردم نهاد با توجه به جایگاه مهم در جامعه می‌توانند در این راستا نقش ویژه‌ای داشته باشند.

مظفری عنوان کرد: کتاب بهترین دوست و مونس فرد است که لذت کتاب خواندن با هیچ چیز قابل مقایسه نیست.

وی اظهار کرد: با توجه به عصر ارتباطات و تکنولوژی مطالعه کتاب یکی از نیازهای امروزی جامعه است که می تواند تاثیر باورنکردنی بر روی ذهن و عملکرد انسان در زندگی شخصی و اجتماعی داشته باشد.

مظفری بیان داشت: مهمترین فاکتور در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی ارائه طرح و ایده های نو و خلاقانه در قالب هنر است که علاوه بر استفاده بهینه جوانان و نوجوانان از این مهم، باعث کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه نیز می‌شود.

وی اثرگذاری و اهمیت سازمان های مردم نهاد را در حوزه‌های مختلف مهم برشمرد و افزود: سمن ها به عنوان پل ارتباطی و مشاور، حضورشان در برنامه ها الزامی است.

معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر بر استفاده از توان و ظرفیت هر یک از سمن ها در پیشبرد امور و تحقق اهداف تاکید کرد.

مدیران و روسای هیئت مدیره سازمان های مردم نهاد در ادامه ضمن ارائه برنامه‌های اجرا شده و پیش بینی شده در حوزه کتاب و کتابخوانی، به بیان نظرات و ایده هایی جهت افزایش سرانه مطالعه پرداختند.

در پایان مقرر شد سازمان های مردم نهاد با مشارکت و حضور حداکثری در برنامه‌های فرهنگی و هنری بویژه حوزه کتاب، موجبات رونق این امر مهم را در جامعه فراهم کنند.

روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر
اشتراک در
کلیدواژه ها: طرح های حوزه کتاب با حضور سمن ها در بوشهر احیاء می شود
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید