نمایش جزییات خبر
۲۳ دی ۱۳۹۸ ۱۰:۳۹

ارائه تسهیلات به بیش از 43 نفر از متقاضیان فعالیت های فرهنگی هنری در سال 98

مسئول تسهیلات و امور اشتغال اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان از اشتغالزایی بیش از 43 نفر از متقاضیان فعالیت های فرهنگی و هنری استان در قالب طرح های پشتیبان در سال 98 خبر داد.
ارائه تسهیلات به بیش از 43 نفر از متقاضیان فعالیت های فرهنگی هنری در سال 98

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، مجتبی رحیمی زیوار با اعلام این خبر گفت: بمنظور اجرایی شدن برنامه تولید و اشتغال و حمایت از اصحاب فرهنگ و هنر استان، تسهیلات حمایتی کم بهره و بلندمدت با عنوان تسهیلات مشاغل خانگی طی سال های اخیر در حال پرداخت است.

وی افزود: مشاغل خانگی مجموعه فعالیت‌هایی است که توسط عضو یا اعضاء یک خانواده در فضای مسکونی یا خانه بدون ایجاد اخلال در آرامش واحد‌های مسکونی همجوار و در قالب یک طرح کسب و کار شکل می‌گیرد و منجر به تولید کالا یا یک خدمت قابل عرضه به بازار می‌شود. اعطای این نوع تسهیلات حمایتی به سه روش پشتیبان،مستقل و تحت پوشش انجام می شود.

مسئول تسهیلات و امور اشتغال اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان ادامه داد: در سال 1397 از محل اعتبارات استانی و با همکاری اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان،مبلغ 27 میلیارد و 700 میلیون ریال به 277 نفر از متقاضیان مستقل سطح استان پرداخت شد که این مبلغ نسبت به سال گذشته 13 درصد رشد داشته است.

رحیمی زیوار تصریح کرد: باتوجه به رویکرد استان در زمینه حمایت از طرح های پشتیبان،در سال 1398 اطلاع رسانی لازم در خصوص چگونگی ارائه طرح های پشتیبان انجام گرفت و تاکنون تعداد 13 طرح به مبلغ 12 میلیارد و 200 میلیون ریال برای اشتغالزایی بیش از 43 نفر از متقاضیان فرهنگی و هنری استان به بانک های عامل جهت پرداخت تسهیلات ارسال شد.

وی گفت: متقاضیان و هنرمندان واجد شرایط می توانند پس از ثبت نام در سامانه مشاغل خانگی به نشانی www.mashaghelkhanegi.ir و انتخاب رشته شغلی متناسب با موضوع فعالیت خود در رشته های فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان و اخذ تایید از معاونت های فرهنگی و هنری این اداره از مزایای تسهیلات حمایتی بهره مند شوند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان
اشتراک در
کلیدواژه ها: اداره کل ارشاد خوزستان- اشتغال
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید