نمایش جزییات خبر
کلمات، بر مزار سردار گریستند؛
۲۱ دی ۱۳۹۸ ۰۹:۱۰

محفل شعر "نگین سلیمانی" در کرمان برگزار شد

محفل شعر "نگین سلیمانی" ویژه گرامیداشت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در محل گلزار شهدای شهر کرمان و با حضور جمعی از شاعران کشوری و استانی در جوار آرامگاه سردار رشید اسلام برگزار شد.
محفل شعر "نگین سلیمانی" در کرمان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان، محفل «نگین سلیمانی» از محافل شعرخوانی چهاردهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر، صبح جمعه ۲۰ دی‌‌ماه در جوار مزار مطهر سردار شهید قاسم سلیمانی در گلزار شهدای کرمان برگزار شد.

در ابتدای مراسم، محمدرضا علیزاده، مدیر کل فرهنگ و  ارشاد اسلامی استان کرمان، ضمن تسلیت شهادت سردار سلیمانی؛ پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی  را قرائت کرد.

در ادامه شاعران به قرائت اشعار خود در رثای " حاج قاسم " پرداختند. کلامِ برگفته از غم ناشی از این شهادت و فضای عجیب حاکم بر گلزار شهدای کرمان چنان بود که نه شاعران توان کنترل خویش را داشتند نه مخاطبان. این گونه شد که در دقایق طولانی این مراسم کلمات و اشعار در میان هق هق گریه گم می‌شد .

این محفل شعری سرانجام پس از نزدیک سه ساعت با تماس تلفنی مجری برنامه - حامد عسکری - با دختر شهید سلیمانی و گفت‌وگو با وی به پایان رسید. این گفت‌وگو و کلماتِ دختر شهید سلیمانی، حاضران را به شدت تحت تأثیر قرار داد.

در پایان، شاعران با نثار گل بر مزار سردار سلیمانی، نسبت به مقام شامخ این شهید بزرگوار، ادای احترام کردند.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید