نمایش جزییات خبر
22 دی؛ ششمین «شب یک کارگردان»
۱۷ دی ۱۳۹۸ ۱۷:۵۸

«شب محمدعلی نجفی» برگزار می‌شود

کانون کارگردانان سینمای ایران با همکاری بنیاد سینمایی فارابی و فیلمخانه ملی ایران، «شب محمدعلی نجفی» را در سالن زنده‌یاد عباس کیارستمی بنیاد سینمایی فارابی برگزار می‌کند.
«شب محمدعلی نجفی» برگزار می‌شود
به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، در ادامه برنامه «شب‌های یک کارگردان»، کانون کارگردانان سینمای ایران شب محمدعلی نجفی را برگزار می‌کند. این شب که به تجلیل از این کارگردان با سابقه اختصاص دارد، همراه با نمایش نسخه بازسازی شده فیلم «گزارش یک قتل»، یکشنبه ۲۲ دی ماه ۹۸ ساعت ۱۶ در سالن زنده‌یاد عباس کیارستمی بنیاد سینمایی فارابی برگزار می‌شود.
 محمدعلی نجفی در ۱۳۲۴ در اصفهان به دنیا آمد. او در دارالفنون تهران دیپلم خود را اخذ کرده و دانش‌آموخته کارشناسی ارشد شهرسازی و معماری از دانشگاه ملی است. نجفی فعالیت هنری خود را با کارگردانی نمایش «سربداران» در حسینیه ارشاد شروع و در ۱۳۵۶ موسسه آیت فیلم را با همکاری انجمن اسلامی مهندسین تأسیس می‌کند. نخستین فعالیت هنری سینمایی‌ نجفی کارگردانی فیلم «جنگ اطهر» است که آن را در ۱۳۵۸ می‌سازد. از دیگر آثار این کارگردان در سینما و تلویزیون می‌توان به سریال «سربداران» و فیلم‌های سینمایی «گزارش یک قتل»، «پرستار شب»، «زمین آسمانی»، «عشق طاهر»، «زاگرس» و «پرسه در شهر لاجوردی» اشاره کرد.
پوستر این شب را بهزاد خورشیدی طراحی و اجرا کرده است.
در این سلسله برنامه تاکنون شب فیلمسازانی چون «سیامک شایقی»، «مجید قاری‌زاده»، «مجید جوانمرد»، «منوچهر مصیری» و «عبدالله باکیده» توسط کانون کارگردانان سینمای ایران برگزار شده است.
روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی
اشتراک در
کلیدواژه ها: بنیاد سینمایی فارابی، کانون کارگردانان سینمای ایران, محمدعلی نجفی
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید