نمایش جزییات خبر
۱۵ دی ۱۳۹۸ ۱۷:۵۶

«سردار سلیمانی» هم «جریان» است و هم «جریان ساز»

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد گفت: «سردار سلیمانی» یک جریان است. او در زمان زندگی خود یک جریان ساخت، در شهادت او این جریان ساری و جاری در دنیا را می‌بینید و جریان پس از شهادت او را نیز خواهید دید.
«سردار سلیمانی» هم «جریان» است و هم «جریان ساز»


به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی‌کانون‌های فهما، حجت‌الاسلام والمسلمین «حبیب‌رضا ارزانی» پیش از ظهر امروز در آیین بزرگداشت یاد و خاطره سردار سرافراز اسلام، نماد جبهه مقاومت، سردار سپهبد «شهید حاج قاسم سلیمانی» اظهارداشت: این ایام ایام ویژه‌ای است‌ از سویی در آستانه شهادت دختر پیامبر اسلام (صل‌الله علیه‌وآله) قرار داریم و از سوی دیگر با شهادت سردار سرافراز اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی مواجه هستیم.

 

رییس ستاد هماهنگی کانونهای فرهنگی هنری مساجد کشور ابراز داشت: «حاج قاسم» متعلق به یک گروه یا قشر خاصی نیست بلکه چهره‌ای همگانی است و خداوند محبت او را در دل همه مردم قرار داده است. همه اقشار مختلف مردم، مسئولان، احزاب و گروه‌ها و غیره امروز غم سردار را به دل دارند.

 

وی افزود: روال معمول در میان احزاب اینگونه است که قبل از اعلام موضع دور هم جمع شده و جلساتی برگزار می‌کنند که اعلام موضع آنها چگونه باشد و آیا اصولا این اعلام موضع به نفع حزب آنها است یا خیر؟ و ... اما درباره شهادت سردار سلیمانی همه یک‌صدا و بدون درنگ اعلام موضع کردند. وقتی کاری برای خدا باشد خداوند رنگ و صبغه الهی به آن می‌زند.

 

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه با اشاره به آیه مبارکه «لا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون» تصریح کرد: شاید کسی با خواندن این آیه سوال کند که شهدا و کسانی که در راه خدا کشته می‌شوند چگونه زنده‌اند در حالی‌که مانند ما حیات مادی ندارند؟ این آیه مبارکه می فرماید: «عند ربهم یرزقون؛ آنها نزد پروردگارشان روزی می‌خورند.» روزی ما روزی مادی در این دنیاست اما «عند ربهم یزقون» و «نزد پروردگار روزی خور بودن» چیزی نیست که خداوند نصیب همگان کند.

 

حجت‌الاسلام ارزانی گفت: همه ما پس از مرگ حیات دیگری داریم و حیاتِ پس از مرگ، قطعی است. چرا که یکی از مولفه‌های دینداری در همه ادیان آسمانی حیات پس از مرگ است. همه ما پس از مرگ به نزد خدا باز می‌گردیم. اما چگونه است که در آیات مبارکه قرآن تنها برای این گروه، چنین تعبیری به کار برده شده است؟  قرآن می‌فرماید: همه مردم پس از مرگ زندگی دیگری را آغاز می‌کنند چه مومن و چه کافر! روح ما نیز پس از دنیا زندگی دیگری را در عالم برزخ از سر می‌گیرد و نوع دیگری از حیات و زیست ما، زندگی پس از قیامت است که تا بی‌نهایت ادامه می یابد. اما این یک سوال است که چگونه خداوند زندگی سایر صالحان و مومنان را مطرح نمی‌کند و تنها بحث شهدا را بیان می کند؟

 

وی ادامه داد: همه ما در این دنیا زندگی می‌کنیم کسی مانند سردار سلیمانی هم در میان ما زندگی می‌کرد اما زندگی ما کجا و زندگی او کجا؟ این مثال دنیایی ماجراست. ما همه با هم زندگی می‌کنیم، نفس می‌کشیم، غذا می‌خوریم، کار و کسب داریم اما آیا به واقع «حاج قاسم سلیمانی» هم مانند ما زندگی می‌کرد. حیات آخرت نیز همینگونه است. همه در نزد پروردگار خواهیم بود و از نعمت‌های الهی متنعم می‌شویم اما زندگی و حیات و تنعم شهدا نزد پروردگارشان قابل مقایسه با هیچ‌کس نیست. شهید نزد خدا روزی می‌خورد و روزی او نیز ویژه است.

 

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: حیات شهید در قیامت سرآمد است و قابل مقایسه با هیچ زندگی دیگری نیست. خداوند از همه انسان‌ها پس از زندگی دنیا و در ورود به دنیای دیگر استقبال می‌کند اما دو نوع استقبال وجود دارد. خداوند از مومنین با صفات جمالی خود استقبال می‌کند و از کافران با صفات جلالی خود.  ما همه خدا را ملاقات می‌کنیم اما اینکه با کدام صفات الهی از ما استقبال می‌شود مهم است.

 

حجت الاسلام ارزانی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: در میان همه گروه‌ها در قیامت تنها یک گروه سرآمد هستند و آن اختصاص به شهدا دارد. همچنان که رسول گرامی اسلام فرمود: «هر نیکی‌ای را که تصور کنید نیکی‌ای بالاتر و برتر از آن هم هست تا رسیدن به کشته شدن در راه خدا که بالاتر از آن نیکی‌ای نیست.» یعنی بالاتر از مقام شهادت در راه خدا چیزی وجود ندارد.

 

رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور تاکیدکرد: سردار سلیمانی جریان‌ساز نیست بلکه خود، یک جریان است. او در زمان زندگی خود یک جریان ساخت، در شهادت او این جریان ساری و جاری در دنیا را می بینید و جریان پس از شهادت او را نیز خواهید دید.

 

 

 پایان پیام/

 

روابط عمومی ستاد هماهنگی کانونهای فرهنگی هنری مساجد کشور
اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید