نمایش جزییات خبر
۱۴ دی ۱۳۹۸ ۱۵:۲۳

برق نگاه نافذ این مرد بزرگ یادآور آموزه های نابی است که از مکتب عاشورا آموخته ایم

عبدالهادی فقهی زاده در مراسمی که به مناسبت شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی برگزار شد، گفت : ما در ایران امروز همه داغداریم همه سوگواریم ولی برق نگاه نافذ این مرد بزرگ یادآور آموزه‌های نابی است که از مکتب عاشورا آموخته ایم.
برق نگاه نافذ این مرد بزرگ یادآور آموزه های نابی است که از مکتب عاشورا آموخته ایم

به گزارش روابط عمومی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، عبدالهادی فقهی زاده در سخنرانی امروز خود در جمع همکاران معاونت قرآن و عترت که به مناسبت شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی برگزار شد، گفت : بدون شک سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در زمره شهیدان راستین راه خداست؛ او که مرز زبان و مرز نژاد و مرزهای سیاسی را در نوردید و  به نماد عزت و نماد مقاومت اسلامی در جهان اسلام بدل شد ، مایه ی بزرگی از اخلاص داشت .  نمی توان تصور کرد این شور و هیجان و این شعور و خیزش مردمی در سطح جهان از هندوستان گرفته تا آفریقا و از کشورهای دور و نزدیک همه به جوش و خروش بیایند و این بدون جهت باشد .

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه افزود : من در سال‌های عمرم هیچ شهادت و وفاتی را که این کارکرد اجتماعی را داشته باشد به یاد نمی آورم مگر وفات حضرت امام خمینی رحمت الله علیه که هم انسجام ملی را تقویت کرد و هم آرمانها را تابنده تر و جدی تر از گذشته نمایان ساخت و این همه نیست مگر به یمن خلوص و ایثار و صادقانه ی این مرد بزرگ .

وی با اشاره به پیام ارزشمند مقام عظمای ولایت گفت : کلید واژه بسیار مهمی در سخنان داهیانه رهبر انقلاب وجود داشت که او یکی از عالی ترین نمونه های تربیت شدگان اسلام و مکتب امام خمینی رحمت الله علیه است ؛ من معتقدم که این کلید واژه مهم کاملا حساب شده بیان شده است و پشت آن یک مایه ای از محتوی نهفته است . ما در ایران امروز همه داغداریم همه سوگواریم ولی برق نگاه نافذ این مرد بزرگ یادآور آموزه های نابی است که از مکتب عاشورا آموخته ایم؛ ایستادگی و ثبات قدم در راه حق ، جانفشانی در راه پاسداری از ارزش‌ها و خوبی ها ، دفاع از مظلوم و ایستادگی در مقابل ظالم  از جمله ویژگی های این سردار بزرگ اسلام بوده است.

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در بیان دیگر ویژگی های عظیم این شهید جنگ و جهاد گفت : سلیمانی بزرگ نماد عزت ماست، نماد ایستادگی ماست ، نماد مقاومت ماست .

فقهی زاده در خاتمه بیانات خود با تاکید بر هوشیاری و بصیرت بیش از پیش مردم ایران گفت :  ما اگر در خلوت خود می توانیم بگرییم ولی باید در مقابل دشمنان و بدخواهان ثابت قدم باشیم و به دور از شعار زدگی و شتاب زدگی عمل کنیم ، باید کار را به مسئولان ارشد نظام مقدس جمهوری اسلامی بسپاریم که تحت لوای ولایت بیاندیشند و تدبیر کنند . ان شاء الله در زمان مناسب پاسخ دندان شکنی را به بدخواهان و دژخیمان آمریکایی خواهیم داد . این هوشیاری و بصیرت شناخت عمیق مسائل در بیشتر آحاد جامعه اسلامی ما در ایران امروز وجود دارد باید به این هوشیاری آفرین گفت و از هر گونه احساسات بی مبنا و شتاب زده خودداری کرد .

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید