نمایش جزییات خبر
۳ دی ۱۳۹۸ ۱۲:۴۲

دومین جلسه کارگروه شفاف سازی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران برگزار شد

جمع بندی عملکرد اداره کل در شفاف سازی اطلاعات، در دومین جلسه کارگروه شفاف سازی صورت گرفت.
دومین جلسه کارگروه شفاف سازی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، در این کارگروه که به ریاست مرتضی قاسمی چراتی معاون توسعه مدیریت و منابع برگزار شد، در خصوص انتشار اطلاعات مدیران، نمودار سازمانی، آئین نامه ها، دستورالعمل ها و فرایندهای استخدامی، تخصیص پست سازمانی، ساختار کمیته و انتصابات، تصمیمات شوراها و کمیسیون ها و کارگروه های تصمیم گیرنده بحث و تبادل نظر گردید.

در این جلسه صدیقه معظمی سرپرست مدیریت عملکرد و دبیر کارگروه شفاف سازی گفت: طبق دستورالعمل اجرایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، شرح وظایف و مأموریت های سازمانی، سیاست ها و برنامه های سازمان، طرح ها و پروژه ها، گزارش بودجه و اعتبارات اداره کل ، باید در پورتال آن اداره انعکاس یابد .

وی ضرورت کارگروه شفاف سازی را، در اختیار قرار دادن اطلاعات و عملکرد این اداره کل به جامعه هدف دانست  و افزود: در این کارگروه پیشنهادات و اطلاعات واصله از سوی معاونتها، ادارات و واحدهای ستادی را جمع بندی و متن اصلاح شده را نهایی کرده و در سایت اداره کل انتشار خواهیم داد.

مرتضی قاسمی چراتی معاون توسعه مدیریت و منابع و نایب رئیس جلسه نیز در ادامه از عملکرد مرضیه محرابی دبیر کارگروه شفاف سازی در راه اندازی و جمع آوری اولیه اطلاعات و انتشار آن از طریق پورتال اداره کل تقدیر نمود و افزود: با توجه به دستورالعمل اجرایی که با هدف تسهیل در دسترسی آزاد به اطلاعات از سوی وزیر فرهنگ ابلاغ گردیده است؛ و با توجه به گستردگی استان تهران و وجود 16 شهرستان، فرآیند شفاف سازی بیشتر احساس خواهد شد.

وی رویکرد شفاف سازی اداره کل را پاسخ به سوالات اهالی فرهنگ و هنر و عموم جامعه دانست و افزود: با این رویکرد تدبیری اتخاذ گردید تا ابهامی در اذهان از عملکرد این اداره کل باقی نماند .

در این نشست مقرر گردید انتشار آمار و اطلاعات بخش فرهنگ و هنر کشور و استان تهران، برنامه های توسعه، برنامه های راهبردی، اهداف، بودجه ریزی سالانه و گزارش عملکرد آن به تفکیک هر فصل، گزارش پیشرفت ماهانه پروژه ها از طریق پورتال این اداره کل صورت پذیرد .

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید