نمایش جزییات خبر
۲۹ آذر ۱۳۹۸ ۱۷:۲۵

سیزدهمین جشنواره «سینماحقیقت» در بوشهر آغاز به کار کرد

از بعدازظهر روز جمعه سیزدهمین جشنواره فیلم مستند «سینماحقیقت» در بوشهر آغاز به کار کرد.
سیزدهمین جشنواره «سینماحقیقت» در بوشهر آغاز به کار کرد

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر در آیین افتتاحیه جشنواره گفت: فراخوان جشنواره سینما حقیقت در هشت بخش مسابقه ملی، مسابقه بین‌الملل، جایزه شهید آوینی، مسابقه فیلمهای مستند کارآفرینی، بخش‌های جنبی ملی و بین‌المللی، بازار بین‌المللی فیلم مستند، کارگاه‌های تخصصی و نکوداشت منتشر شد.

فاطمه کرمپور بیان کرد: این رویداد فرهنگی هنری در بوشهر با اکران فیلم های مستند جشنواره در مجتمع فرهنگی و هنری آفتاب شهر عالیشهر با همکاری انجمن سینمای جوانان استان برگزار می شود.

وی با بیان اینکه 7 فیلم منتخب طی مدت دو روز در بوشهر اکران می شود، افزود: قرقبان، خانه سنگی، آنها، قیچی، آبشار، جمیله و روایت سیل از جمله فیلم ها هستند.

کرمپور عنوان کرد: روز جمعه 29 آذر در سانس اول ساعت 16 قرقبان و روز دوم ساعت 18 خانه سنگی، آنها و قیجی اکران می شود.

وی ادامه داد: آبشار و جمیله سانس اول و روایت سیل در سانس دوم فیلمهای هستند که روز شنبه 30 آذر ماه به روی پرده خواهد رفت.

کرمپور با اشاره به اینکه اولین بار است که برگزاری جشنواره های ملی در خارج از مرکز استان اجرا می شود، اظهار داشت: زیرساخت ها نقش مهمی در تحقق این امر مهم دارند که با توجه به استانداردهای لازم، تصمیم به برگزاری مهمترین رویداد مستند در شهر جدید عالیشهرگرفتیم.  

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر خاطرنشان کرد: برگزاری جشنواره ها و برپایی نمایشگاه ها می تواند در رشد و ارتقاء حوزه های مختلف فرهنگ و هنر استان کمک کند.

گفتنی است اکران فیلم‌های سیزدهمین جشنواره فیلم مستند سینما حقیقت در ۱۹ استان اکران می شود که برگزاری این رویداد در بوشهر روزهای 29 و 30 در مجتمع فرهنگی هنری آفتاب شهر عالیشهر می باشد.

روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر
اشتراک در
کلیدواژه ها: سیزدهمین جشنواره «سینماحقیقت» در بوشهر آغاز به کار کرد
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید