نمایش جزییات خبر
۲۷ آذر ۱۳۹۸ ۱۳:۳۰

10 برنامه فرهنگی و هنری در مرکز فرهنگی آموزشی مهارتی فرتورگران اجرا می شود

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: 10 برنامه فرهنگی و هنری در اولین جشن سال فعالیت مرکز فرهنگی آموزشی مهارتی فرتورگران اجرا می شود.
10 برنامه فرهنگی و هنری در مرکز فرهنگی آموزشی مهارتی فرتورگران اجرا می شود

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، محمد حسین زندویان با اعلام این خبر بیان کرد: این برنامه ها با هدف قدردانی از تلاش یک ساله افرادی که در این راستا با مرکز همکاری کردند برگزار می شود.

وی عنوان داشت: نمایشگاه عکس فرتورگران، نشست ادبی و شعرخوانی، کارگاه حقوق عکاسان، تور عکاسی و گردشگری، کارگاه تئوری و عملی تمرکز در عکاسی و جشن شب یلدا از مهمترین برنامه های مرکز فرهنگی آموزشی مهارتی فرتورگران است.

زندویان با اشاره به اینکه آثار در نمایشگاه عکس به مدت 5 روز در نگارخانه مرکز فورتوگران دائر است، افزود: 43 اثر با موضوع آزاد به صورت رنگی و سیاه و سفید در سایز 40 در 60 به معرض دید عموم قرار گرفته است.

وی ادامه داد: این نمایشگاه حاصل تلاش فعالیت یکساله عکاسانی همچون اکبر شنبدی، زینب یوسفی، حمیدرضا احمدی فر، علی امرونی، مریم عمرانی، فاطمه محمدی باغملایی، فرشته طباطبایی، سجاد صفایی، علیرضا عبدالله زاده، رویا وفا، سعیده جباره، مهسا بزم جهانی، فروغ ملک زاده، زهرا شنبدی، سیدمحمد هاشمی، مریم صادقی، درسا صولتی، مهرناز قنبری، مریم علیپور، محبوبه جاتن، احمد ملکی، فرشته جمالی، رضا رضایی، نازیلا یزدانپرست، مهسا رزمجو و افسانه بردستانی است.

زندویان به تاثیرگذاری حقوق عکاسان در زمان فعالیت هنری خود اشاره کرد و بیان داشت: شناخت حقوق عکاسی از مسائل مهمی است که عکاسان و خبرنگاران باید از بایدها و نبایدها در زمان و مکان عکاسی اطلاع داشته باشند و رعایت نمایند که این کارگاه می تواند نقش برجسته ای در این راستا ایفا کند.

وی افزود: در آیینی و با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و تنی چند از مسئولین استانی اولین مرکز مهارت آموزی عکاسی استان در این مرکز افتتاح خواهد شد.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر خاطرنشان کرد: اجرای برنامه های فرهنگی و هنری در جامعه علاوه بر ارتقاء سطح فرهنگی و هنری در بین افراد جامعه باعث کاهش آسیب های اجتماعی نیز می شود.

مرکز فرهنگی آموزشی مهارتی فرتورگران با هدف ارتقا سطح کیفی و کمی آموزش عکاسی، توجه جدی به عکاسی با نگاهی ویژه از لحاظ علمی و هنری، توسعه، ترویج و گسترش فرهنگ و هنر عکاسی، برگزاری دوره‌های آموزشی ادواری و کاردانش عکاسی و عکاسی دیجیتال، برگزاری، مشارکت و همکاری در برپایی همایش‌ها، گردهمایی‌ها، نمایشگاهها و جشنواره‌های فرهنگی هنری در سال 97 افتتاح شده و در بخشهایی همچون کارگاه های تخصصی عکاسی، گالری نمایش عکس، آتلیه آموزشی، کتابخانه تخصصی عکاسی و کافه عکس جهت نشست‌های عکاسانه فعالیت دارد.

روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر
اشتراک در
کلیدواژه ها: 10 برنامه فرهنگی و هنری در مرکز فرهنگی آموزشی مهارتی فرتورگران اجرا می شود
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید