نمایش جزییات خبر
۲۵ آذر ۱۳۹۸ ۰۹:۲۶

هنرمند نباید از مردم و جامعه غافل بماند

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی الیگودرز در همایش سالانه موسیقی آموزشگاه آزاد مهر آوا گفت: هنرمند باید با درک صحیح از نیازهای جامعه به خلق آثار هنری بپردازد و هیچگاه از مردم و جامعه غافل نماند.
هنرمند نباید از مردم و جامعه غافل بماند

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان الیگودرز، حبیب جمشیدی در این همایش ضمن خیر مقدم به حاضرین از تلاشهای مجموعه ی این آموزشگاه تقدیر کرد و گفت: این آموزشگاه همواره بر اساس موازین قانونی و شرعی اداره شده است و مربیان آن از متعهدترین مربیان شهرستان هستند. 

جمشیدی به بیان خصوصیات و وظایف هنرمند و رسالت هنرمند در جامعه پرداخت و گفت : هنرمند باید با درک صحیح از نیازهای جامعه  به خلق آثار هنری بپردازد و هیچگاه از مردم و جامعه غافل نماند.
وی افزود : یکی از راه های مهم و اساسی پیشرفت در هنر ، نوآوری و ابداع و پرهیز و از کلیشه کاری و تکرار است و یکی از دلایل مهمی که باعث گردیده هنر ایران زمین همواره چون ستاره یی بر تارک هنر جهان بدرخشد ، همین آفرینش‌های جدید در زمینه‌های مختلف هنری است.
جمشیدی ادامه داد: هنر موسیقی ساخته و پرداخته نعمت‌های الهی است که بر اساس یک ذوق و قریحه ذاتی و یک نظم و انتظام خردمندانه شکل می گیرد و در واقع جان دادن به بی جان هاست و باید برای هدفی انجام گیرد. هر چه هدف متعالی تر باشد، آن کار موسیقی ارزشمند تر می شود.
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی الیگودرز تصریح کرد: موسیقی هم هنر است و هم علم و هم یک صنعت یا آمیزهای از همه‌ی اینها و هر زمانی که این سه با هم هماهنگ بوده و همکاری داشته‌اند، هنر موسیقی متعالی ‏تر شکل گرفته است. البته نوآوری در آن بسیار مهم است اما تغییر در عین اینکه عاقلانه‌ است باید به گوش شنوندگان هم زیبا باشد و مسلم است که مفهوم زیبایی نسبی است. 
در ادامه هنرآموزان و هنرجویان این آموزشگاه از جمله کودکان هنرجو در قالب چند گروه به اجرای برنامه های متعدد موسیقی پرداختند. این برنامه با استقبال فراوان علاقمندان الیگودرزی روبرو شد.
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید