نمایش جزییات خبر
استاد دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی آباد کتول:
۲۵ آذر ۱۳۹۸ ۰۳:۰۷

مقوله ارتباط یکی از راه های برطرف سازی مشکلات جامعه است

استاد دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی آباد کتول، مقوله ارتباط را یکی از راه های برطرف سازی مشکلات جامعه دانست و گفت: اگر ارتباط دو سویه تعریف شود ارتقا جامعه و سازمان را درپی خواهد داشت.
مقوله ارتباط یکی از راه های برطرف سازی مشکلات جامعه است

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، علیرضا مزیدی، استاد دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی آباد کتول، در نشستی با عنوان (تاثیر شگرف مدیریت خردمندانه بر جامعه) که در سیزدهمین نمایشگاه کتاب گلستان برگزار شد، گفت: ارتقاء دانش، مهارت مدیران و کارکنان از اهداف کلی مدیریت خردمندانه به شمار می آید.

وی افزود: برخی ها مدیریت را ذاتی،اکتسابی و یا فرایند تعریف کردند در صورتی که مدیریت علم و هنر است. مدیریت در قرآن کریم به عنوان تدبیر بیان شده است که این خود نشان دهنده اهمیت موضوع است.

استاد دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی آباد کتول با اشاره به اینکه امروز مکاتبی که در دنیا علم اراده را رقم می زند مکتب تاملی است، گفت: امروز هرچه عنصر سازمانی و اجتماعی آگاهی بیشتری در اختیار داشته باشد خروجی بهتری از آن می توان شاهد بود.

وی با اشاره به اینکه همه انسان ها، سازمان ها و دولت ها نیاز به ارتباط دارند، یادآور شد: برای اینکه بتوانیم تمام مشکلات را برطرف سازیم نیاز به معقوله ارتباط داریم که اگر ارتباط دو سویه تعریف شود ارتقا جامعه و سازمان را درپی خواهد داشت.

مزیدی با بیان اینکه سازمان ها باید نو شونده باشند، اظهار کرد: هرساله سازمان ها باید بازنگری در وظایف و سیاست های خود داشته باشند چرا که انجام کارهای سال گذشته باعث می شود تا آن سازمان غیر پویا جلوه داده شود. وجود افت در سازمان نشان دهنده نبود بازنگری است که همین موضوع باعث شده تا مشکلات جامعه برطرف نشود.

وی خاطرنشان کرد: هرچه قدر سازمان ها به روز تر حرکت کنند دریافت خدمات مردم روان تر و کم هزینه ترخواهد بود.

یادآوری می شود این نشست در راستای سلسله نشست های تخصصی پیش بینی شده ویژه بخش جنبی سیزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب گلستان برپا شد.

 

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید