نمایش جزییات خبر
۲۴ آذر ۱۳۹۸ ۱۶:۱۰

شورای اطلاع رسانی نقش برجسته ای در انعکاس فعالیت های دولت دارد

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: با توجه به رسالت شورای اطلاع رسانی، این شورا نقش برجسته ای در انعکاس فعالیت ها و شفاف سازی در جامعه و ارتباط دوسویه بین دولت و مردم دارد.
شورای اطلاع رسانی نقش برجسته ای در انعکاس فعالیت های دولت دارد

 

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، لادن حیدری در نشست شورای اطلاع رسانی آستان بوشهر بیان داشت: اطلاع رسانی و شفافیت باعث کاهش و از بین بردن فساد، و بالا رفتن اعتماد مردم به دولت می شود.

وی عنوان کرد: اطلاع رسانی علاوه بر مرتبط بودن با یک قشر جامعه، نقش برجسته ای در انعکاس فعالیت ها و شفاف سازی دارد.

حیدری افزود: خدمت رسانی وظیفه دولت و مسئولین است که باید با اطلاعرسانی که حلقه مفقوده است بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

وی تصریح کرد: گروهی از شهروندان فعالیت خود را در راستای تبادل اطلاعات انجام می دهند که شماری از آنها روزنامه نگار، خبرنگار و اصحاب و فرهنگ و هنر هستند .

حیدری ادامه داد: دسترسی آزاد به اطلاعات و مقررات سالهاست که در کشور براساس قانون به تصویب رسیده که وزارت فرهنگ و ارشاد به عنوان متولی و دبیرخانه آن در معاونت مطبوعاتی و رسانه ای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مستقر می باشد.

وی خاطرنشان کرد: انتقال اطلاعات، انتشار اطلاعات، دریافت آزادانه اطلاعات و اخبار دربرگیرنده آزادی اطلاعات به جست و جوی اطلاعات است.

حیدری عنوان داشت: اقتصاد آزاد، حقوق بشر و دموکراسی پایدار سه پایه حقوق شهروندی جدید است که رکن شاخص دموکراسی را چرخش آزاد اطلاعات میدانند.

معاون توسعه مدیریت و منابع  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: دولت‌هایی که به اطلاع رسانی توجهی ندارند در بحث رضایت مندی مردم لطمه بیشتری می خورند.

حیدری با اشاره به اینکه دولت ها باید به بخش اطلاع رسانی نگاه ویژه داشته باشند، افزود: توجه و اهمیت به این مهم علاوه بر ایجاد رضایتمندی بین مردم، باعث پیشرفت جامعه می شود.

وی با بیان اینکه دسترسی آزاد به اطلاعات یک حق عمومی است، اظهار داشت: با درنظر گرفتن حق مردم و مطالبه از دولت، مسئولین مکلف به پاسخگویی هستند زیرا هر حقی یک تکلیفی را متعاقب خود دارد.

حیدری عنوان کرد: در سال‌های بعد انقلاب شوراها خیلی در بخش اطلاع رسانی حضور مستمر نداشتند اما مدتی است که به طور جدی این امر مهم در دستور کار دولت قرار گرفته و مردم در جریان فعالیت دولت با مردم و ارائه خدمات اطلاع پیدا می کنند.

وی در ادامه به توان مدیریتی بانوان در استان بوشهر اشاره کرد و گفت: مطمئنا نتیجه این اعتماد در عملکرد بانوان مثبت است و رضایت مندی از دستگاههای اجرایی استفاده کننده از این فاکتور را افرایش دهد.

 حیدری اظهار داشت: مباحث مطرحه شده در شورای اطلاع رسانی استان بوشهر را بالاتر و فراتر از این شورا دیدم که این نشان از همدلی و هم افزایی اعضاء شورا دارد.

معاون توسعه مدیریت و منابع  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: به هر صورت اگر به برابری جنسی قائل نباشیم به عدالت جنسیتی قائل هستیم و نتیجه این اعتماد در کوتاه مدت عاید  و نصیب دولت خواهد شد.

حسینی مدیرکل اداره گاز، کشمیری مدیرکل دانشگاه علوم پزشکی و حسینی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر بر اساس مصوبه شورا در این نشست به ارائه گزارش در حوزه خود پرداختند.

روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر
اشتراک در
کلیدواژه ها: شورای اطلاع رسانی نقش برجسته ای در انعکاس فعالیت های دولت دارد
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید