نمایش جزییات خبر
۲۳ آذر ۱۳۹۸ ۱۰:۵۱

دلوار نماد فرهنگ و مقاومت است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: شهر دلوار علاوه بر ایران در جهان به عنوان نماد فرهنگ و مقاومت شناخته می شود.
دلوار نماد فرهنگ و مقاومت است

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، فاطمه کرمپور در آیین افتتاح کارگاه عکاسی در شهر دلوار گفت: اجرای برنامه های شاد جمعی فرهنگی هنری علاوه بر شادابی و پویایی در روحیه افراد، باعث کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه می شود.

وی افزود: توجه به مسائل فرهنگی، فراهم کردن بسترها و زیرساخت های مناسب در این حوزه و حمایت ویژه از هنرمندان و فعالان بخش فرهنگ و هنر از اولویت های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در چند سال اخیر بوده است.

کرمپور عنوان کرد: توجه به موضوعات مختلف حوزه فرهنگ و هنر در مرکز استان و شهرستانها یکنواخت است زیرا معتقد هستیم به همان اندازه نیاز این بخش در مرکز استان، در شهرستان نیز باید از آن برخوردار باشد.

وی با اشاره به اینکه 3 جشنواره ملی بوشهر توریسم، فیلم آیات و انیمیشن تا پایان سال جاری از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود، ادامه داد: برگزاری این جشنواره ها فرصت مناسبی برای ایجاد رقابت سالم در فضایی هنری است.

کرمپور ضمن تقدیر از همراهی و همکاری مجموعه بخشداری در برگزاری برنامه های فرهنگی هنری، بیان کرد: با توجه به کمبود اعتبارات، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان متولی فرهنگ و هنر به تنهایی قادر به اجرای برنامه نیست برگزاری برنامه ها به صورت مشارکتی از ضروریات است.

کرمپور با بیان اینکه شهر دلوار علاوه بر ایران در جهان به عنوان نماد فرهنگ و مقاومت شناخته می شود، اظهار داشت: به دلیل سابقه دیرینه هنگام شنیدن نام شهر دلوار سرافرازی، رشادت، استعمارستیزی و غیرت در ذهن انسان تداعی می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر خاطرنشان کرد: توانمندی های خوبی در زمینه های مختلف فرهنگی و هنری دلوار وجود دارد که باید با هم افزایی و برنامه ریزی صحیح، زمینه رشد و فعالیت آنها را در بخش فرهنگ و هنر فراهم کنیم.

بخشدار شهر دلوار نیز گفت: حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی به همراه هیئت همراه در شهر دلوار نشان از توجه و اهمیت به مسائل بخش فرهنگ و هنر دارد.  

حسن درویشی بیان کرد: بخشداری شهر دلوار در راستای ایجاد نشاط اجتماعی در این شهر آماده همکاری در اجرای برنامه های فرهنگی و هنری است.

در ادامه این دیدار مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر و بخشدار شهر دلوار در زمینه های کانون های فرهنگی و هنری مساجد و برنامه های فرهنگی و هنری به گفتگو و تبادل نظر پرداختند.

روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر
اشتراک در
کلیدواژه ها: دلوار نماد فرهنگ و مقاومت است
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید