نمایش جزییات خبر
۲۱ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۴۲

23 و 24 آذرماه؛ حضور هنرمندان خراسان شمالی در نمایشگاه فرهنگی وهنری کشور ترکمنستان

سرپرست معاونت امور هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی از حضور گروه موسیقی آیینی و سنتی جایلان و استاد تیمورزاده از خوشنویسان برجسته استان در نخستین نمایشگاه فرهنگی و هنری کشور ترکمنستان خبرداد.
23 و 24 آذرماه؛ حضور هنرمندان خراسان شمالی در نمایشگاه فرهنگی وهنری کشور ترکمنستان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان شمالی؛ ابوالحسن حیدری با اعلام این خبر افزود: نخستین نمایشگاه فرهنگی و هنری کشور ترکمنستان 23 و 24 آذرماه در شهرستان مرو کشور ترکمنستان با حضور هنرمندان استان خراسان شمالی برگزار خواهد شد.   

وی، اظهار کرد: گروه موسیقی آیینی و سنتی جایلان به سرپرستی رضا برات زاده و 18 هنرمند در استان فعالیت می کند که هدف اصلی این گروه ترویج شادی و نشاط اجتماعی و صلح است.

وی گفت: مراسم آیینی که توسط گروه اجرا می‌شود، ریشه در آیین‌های نیایشی گذشته خراسان دارد و نوعی چرخش در دایره کائنات و نشان دادن فراز و نشیب زندگی انسان است.

حیدری، همچنین حضور استاد تیمور زاده خوشنویس برجسته و رئیس انجمن خوشنویسان استان و گروه آیینی جایلان در ترکمنستان اعلام کرد.

یادآوری می نماید؛ گروه جایلان به معنای جوانان به زبان بومی کرمانجی شمال خراسان است که از سال 1382 فعالیت خود را آغاز و تا کنون برنامه‌هایی در بیش از 10 کشور ازجمله یونان، ترکیه، تایوان، ترکمنستان، فرانسه، بلژیک، کویت و... اجرا کرده است.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان شمالی
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید