نمایش جزییات خبر
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ۱۳:۱۳

هفتمین انجمن هنری ایلام به نام مد و لباس ثبت شد

هم اینک هفت انجمن هنرهای تجسمی، سینمای جوان، خوشنویسی، موسیقی، نمایش، شعر و مد و لباس در استان فعالیت دارند.
هفتمین انجمن هنری ایلام به نام مد و لباس ثبت شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، عبدالحسین رحمتی اظهار کرد: هفتمین انجمن هنری این استان به نام مد و لباس با هدف حفظ و توجه به مد و لباس بومی محلی و ایرانی اسلامی تشکیل و ثبت شد.

 معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام بیان کرد: این انجمن در راستای سیاست‌های کلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین با هدف برنامه‌ریزی، همکاری و هماهنگی بین فعالان مد و لباس و متولیان استانی شکل گرفته است.

رحمتی با بیان اینکه پنج عضو اصلی این انجمن با رای‌گیری انتخاب شده‌اند، اظهار کرد: پیش‌بینی می شود در نخستین فعالیت این انجمن نمایشگاه مد و لباس ایرانی اسلامی همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی در این استان برپا شود.

وی برگزاری کارگاه‌های آموزشی و نشست‌های علمی به منظور ارتقای سطح علمی طراحان مد و لباس، برگزاری جشنواره‌های مد و لباس در استان و در بخش‌های تخصصی، اقوام، حجاب و عفاف، تلاش در راستای جمع‌آوری طرح‌ها و آثار تولید شده استان در گذشته که دارای ارزش معنوی و هنری بودند را از دیگر اهداف تشکیل این انجمن اعلام کرد.

به گفته رحمتی، همچنین با تشکیل این انجمن بانک اطلاعاتی فعالان مد و لباس استان نیز راه‌اندازی خواهد شد.

وی یادآورد شد: هم اینک هفت انجمن هنرهای تجسمی، سینمای جوانان، خوشنویسی، موسیقی، نمایش، شعر و مد و لباس در استان فعالیت دارند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید