نمایش جزییات خبر
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۱۳

هشتمین نمایشگاه صنعت چاپ و بسته بندی در مشهد برگزار می شود

هشتمین نمایشگاه صنعت چاپ، بسته بندی و کارتن سازی، تبلیغات، تابلو سازی و ملزومات وابسته 27 الی 30 آذرماه سال جاری در نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار می شود.
هشتمین نمایشگاه صنعت چاپ و بسته بندی در مشهد برگزار می شود

جعفر مروارید مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در جلسه ستاد اجرایی هشتیمن نمایشگاه چاپ، بسته بندی که در سالن اجتماعات این اداره کل برگزار شد ضمن قدردانی از برگزاری هفتمین دوره این نمایشگاه اظهار کرد: صنعت چاپ میراث اقتصادی و فرهنگی خراسان رضوی است و این صنعت نمونه ای است که در آن تلاقی فرهنگ و اقتصاد را می توان در فضای مشهد و تاریخ کهن آن مشاهده کرد.

وی ادامه داد: حضور و شرکت میهمانان خارجی برای فضای استان و صنعت چاپ بسیار حائز اهمیت است چرا که این شهر به دلیل مضجع شریف حضرت رضا(ع) میزبان زائران بین المللی است و از جهت دیگر قطب اقتصادی در کشور است.

مروارید تصریح کرد: برگزاری این دوره از نمایشگاه ها برای این شهر که به لحاظ منابع انسانی و زیرساختهای لازم را داراست می تواند بهترین بستر برای رونق تولید و جهش اقتصادی باشد.

وی ادامه داد: حضور میهمانان خارجی در این شهر زمینه آشنایی آنان را با فکر جوان و ایده پرداز مشهد فراهم می کند و مثلث اقتصادی و فرهنگی با ظرفیت های صنعت چاپ محقق می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی ادامه داد: برگزاری نمایشگاه صنعت چاپ و بسته بندی در حوزه توسعه اقتصادی زمینه گفتگو و اخذ قرارداد را برای صاحبان صنایع به همراه دارد همچنین ایجاد انگیزه برای عقد قرارداد باکشور های همجوار را فراهم می کند.

وی با تاکید برآنکه باید بستر مناسب برای سرمایه گذاری کشور های خارجی در صنعت چاپ و بسته بندی را فراهم کنیم گفت: با توجه به فضای حاکم بر کشورهای منطقه و فاصله زیادی که بین قیمت تمام شده تولید محصولات چاپی در داخل کشور با نرخ ارز وجود دارد زمینه مناسبی برای توسعه صادرات محصولات چاپی به ویژه به کشورهای هم جوار خواهد شد .

در پایان این جلسه از پوستر هشتمین نمایشگاه چاپ، بسته بندی و کارتن سازی تبلیغات، تابلوسازی و ملزومات وابسته رونمایی شد .

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید