نمایش جزییات خبر
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ۱۰:۱۷

متقاضیان تأسیس مؤسسات قرآنی به سامانه صدور مجوز مؤسسات فرهنگی مراجعه کنند/ فعالیت ۲۳ موسسه مجوز دار در ایلام

مدیر دفتر قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام با اشاره به راه‌اندازی سامانه صدور مجوز مؤسسات فرهنگی قرآن و عترت، گفت: در این سامانه امکان صدور مجوز، تمدید پروانه فعالیت، تغییر در اساسنامه موسسه برای متقاضیان تأسیس مؤسسه فراهم است.
متقاضیان تأسیس مؤسسات قرآنی به سامانه صدور مجوز مؤسسات فرهنگی مراجعه کنند/ فعالیت ۲۳ موسسه مجوز دار در ایلام

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام، عظیم ایدی افزود: کلیه روند بررسی پرونده و صدور مجوز به‌صورت الکترونیکی در سامانه صدور مجوز مؤسسات فرهنگی کشور انجام می‌شود و تنها در مرکز استان مصاحبه از متقاضیان تأسیس مؤسسات قرآن و عترت انجام می‌شود.

 وی با اشاره به اینکه اجرای طرح الکترونیکی صدور مجوز مؤسسات قرآن و عترت باهدف توسعه دولت الکترونیک و تسهیل در روند صدور مجوز بوده است، افزود: تاکنون مراحل صدور مجوز فعالیت مؤسسات قرآن و عترت به‌صورت مراجعه حضوری و تشکیل پرونده و طی مراحل قانونی انجام می‌شده است.

 ایدی ابراز کرد: از نیمه دوم آذرماه سال جاری متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سامانه صدور و ثبت مجوز فعالیت مؤسسات فرهنگی به نشانی اینترنتی www.maraakez.ir فرهنگی نسبت به درخواست تأسیس و اخذ مجوز موسسه قرآن و عترت اقدام کنند.

 مدیر دفتر قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام گفت: مطابق بخش‌نامه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ازاین‌پس انجام امور مربوط به هیئت رسیدگی به مراکز فرهنگی هنری قرآنی، بررسی و پیگیری درخواست متقاضیان صدور یا تمدید پروانه فعالیت، فقط از طریق سامانه مذکور صورت می‌پذیرد.

 وی تصریح کرد: از متقاضیان انتظار می‌رود برای تعین تکلیف درخواست‌های خود به این سامانه به‌صورت انتخاب موسسه تک منظوره و در قالب موسسه فرهنگی قرآن و عترت و همچنین تکمیل اطلاعات مربوطه اقدام و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر به دفتر قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان واقع در مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد اسلامی مراجعه کنند.

 ایدی بیان کرد: در حال حاضر از مجموع 50 متقاضی تأسیس و راه‌اندازی موسسه قرآن و عترت و اخذ پروانه فعالیت از طریق معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از سال 1388 تاکنون، تعداد 30 موسسه دارای موافقت اصولی بوده که از این تعداد نیز 23 موسسه قرآن و عترت دارای مجوز فعالیت از معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده و مابقی نیز فاقد مجوز بوده و یا از سازمان‌ها و نهادهای دیگر مجوز فعالیت دریافت کرده‌اند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید