نمایش جزییات خبر
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ۰۹:۳۲

رونمایی از پوستر سومین جشنواره ملی فیلم آیات در بوشهر

در آیینی با حضور مدیرکل و معاونین اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر، رئیس انجمن سینمای جوانان، هنرمندان حوزه فیلم و سینما و فعالین قرآنی از پوستر سومین جشنواره ملی فیلم کوتاه فیلم آیات در بوشهر رونمایی شد.
رونمایی از پوستر سومین جشنواره ملی فیلم آیات در بوشهر

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر در این آیین گفت: پس از  رونمایی از پوستر جشنواره، دبیرخانه رسما فعالیت خود را آغاز میکند تا زمینه انس هرچه بیشتر مردم با کتاب الهی را فراهم سازد.

فاطمه کرمپور بیان کرد: جشنواره ملی فیلم کوتاه فیلم آیات بزرگترین جشنواره دینی، مذهبی و هنری است که در چهار بخش‌ فیلم کوتاه، فیلم مستند، انیمیشن و نماهنگ برگزار می‌شود.

وی افزود: ترویج آموزه های قرآنی و تولید آثار هنری قرآنی، تقویت سینمای ملی از طریق مفاهیم اسلامی با استفاده از آیات قرآن و احادیث ائمه معصومین، ترویج اخلاق و ارزش های اسلامی، سبک زندگی اسلامی ایرانی و تحکیم مبانی خانواده، بسط و تعمیم فرهنگ دینی و دفاع مقدس و برداشت تصویری از ژرفای مفاهیم غنی قرآن مجید از اهداف برگزاری این جشنواره است.  

کرمپور عنوان داشت: هنر یکی از راه های موثر در انتقال مفاهیم قرآنی است که علاوه بر تاثیرگذاری در جامعه باعث ماندگاری آثار تولید شده می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر با بیان اینکه اشاعه فرهنگ و هنر از وظایف این اداره کل است،  خاطرنشان کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر در راستای اهداف پیش بینی شده، نگاه و اهمیت به تمام حوزه ها بویژه فعالیت های قرآنی دارد. 

گفتنی است روند برگزاری جشنواره ملی فیلم آیات دوسالانه است که براساس گاه شمار، آیین اختتامیه و تقدیر از برگزیدگان این دوره از جشنواره پایان فروردین ماه سال 99 برگزار خواهد شد.

روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر
اشتراک در
کلیدواژه ها: رونمایی از پوستر سومین جشنواره ملی فیلم آیات در بوشهر
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید