نمایش جزییات خبر
۱۹ آذر ۱۳۹۸ ۱۱:۳۲

هنر بهترین مولفه انتقال فرهنگ است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: هنر بهترین مولفه انتقال فرهنگ است که انجام این مهم از وظایف همه افراد جامعه می باشد.
هنر بهترین مولفه انتقال فرهنگ است

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، فاطمه کرمپور در آیین اختتامیه نمایشگاه شکوه هنر و تقدیر از غرفه داران نمایشگاه ضمن تبریک روز دانشجو، بیان کرد: دانش آموزان و دانشجویان آینده سازان کشور هستند که با طرح ها و ایده های نو جامعه را به رشد و پیشرفت می رسانند.

وی اظهار کرد: جوانی و نوجوانی نماد شادابی و نشاط، توانایی و خواستن است که کشور ایران با داشتن چنین قشر تاثیرگذاری، از این ویژگی بارز جهت ارتقاء برخوردار می باشد.

کرمپور با اشاره به اینکه اثر باید در راستای تاثیرگذاری و ماندگاری باشد، ادامه داد: نقش هنرمند در خلق اثر هنری پررنگ است و باید دائقه های مخاطب را در اولویت قرار دهد.

وی با بیان اینکه هنر بهترین مولفه انتقال فرهنگ است، افزود: هنر بیان احساساتی است که با تولید آن طراوت و شادابی را به جامعه انتقال می دهد.

کرمپور عنوان داشت: حضور دانشجویان در کنار هنرجویان هنرستان هنرهای زیبای یک اتفاق ویژه بود که علاوه بر تبادل اطلاعات و استفاده از تجربیات بخش حوزه فرهنگ و هنر، موجب شناسایی هنرمندان با استعداد زیادی شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر خاطرنشان کرد: یکی از وظایف ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها احیاء فرهنگ و هنر آن منطقه است که باید با همکاری و حمایت، میراث گرانبهایی که به ما رسیده را انتقال دهیم.

رئیس دانشگاه فرهنگیان بوشهر نیز گفت: روز دانشجو روز تکریم آمیختن علم و دانش با اخلاق اسلامی است.

اکبر مولایی افزود: امروزه تاثیرگذاری هنر در بخش های مختلف زندگی بیش از پیش لمس می شود که همه افراد جامعه باید از این ظرفیت استفاده بهینه ببرند.  

اجرای موسیقی محلی زنده، تک نوازی کمانچه مهران قائدی پور مدرس هنرستان دخترانه هنرهای زیبای فاطمیه بوشهر و اهداء لوح تقدیر به غرفه داران نمایشگاه از دیگر برنامه های این آیین بود.

محمدحسین زندویان معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر، احسان توحیدی معاون آموزش متوسطه شهرستان بوشهر، مجید اجرایی مدیر روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان و چند تن از مسئولین استانی دیگر در این آیین حضور داشتند.

روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر
اشتراک در
کلیدواژه ها: هنر بهترین مولفه انتقال فرهنگ است
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید