نمایش جزییات خبر
۱۹ آذر ۱۳۹۸ ۱۰:۲۰

مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد خراسان شمالی: شبکه سازی در رویداد فهما، منجر به تربیت نیروی خلاق مسجدی شده است

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی تأکید کرد: کارِگروهی و شبکه سازی در رویداد فهما، سبب تربیت نیروی خلاق مسجدی شده است.
مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد خراسان شمالی: شبکه سازی در رویداد فهما، منجر به تربیت نیروی خلاق مسجدی شده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان شمالی به خبرگزاری شبستان هاشم شیرازیان، با اشاره به اهمیت رویداد فهما، گفت: شبکه سازی و کارِ گروهی، تربیت نیروی خلاق و خوش فکر مسجدی هدف مشترک این طرح است که هم اکنون آن را به یکی از اثرگذارترین جریانات فرهنگی و هنری در جامعه فرهنگی و حوزه مساجد تبدیل کرده است.

وی به مضمون بیانیه ارزشمند گام دوم انقلاب و بیانات مقام معظم رهبری در این بیانیه اشاره کرد و مؤثرترین و بهترین ظرفیت امید بخش در کشور را نیروی جوان ِمستعد و کارآمد نام برد و اضافه کرد: با توجه به حضور اثرگذار جوانان در مساجد و  نیز نقش و جایگاه محوری کانون ها در احیاء کارکردهای فرهنگی مسجد  و همچنین در تقابل با تهاجم فرهنگی و دست یافتن به آرمان های انقلاب اسلامی،  با اجرای طرح فهما (فرهنگ و هنر مساجد ایران) سعی شده به این اهداف دست یابیم.

رییس ستاد رویداد فهما در خراسان شمالی به موقعیت فرهنگی و اقلیمی استان خراسان شمالی اشاره کرد و با توضیح بیشتر در اهمیت طرح فهما افزود: با توجه به تنوع قومیت ها و فرهنگ مختلف اقوام در این استان، وحدت و یکپارچکی ویژگی اصلی فرهنگی این منطقه است که همواره با مشارکت و هم افزایی در اجرای  فعالیت های فرهنگی هنری، این استان در رده های ملی درخشان و اثرگذار ظاهر شده است.

شیرازیان برگزیده شدن پنج کانون روستایی استان در جشنواره روستاهای دوستدار کتاب ایران در چهار دوره پیاپی، اجرای طرح پیوند مسجد، مدرسه و خانواده به اختصار سه میم، برگزاری نشست های آموزشی و جشنواره ها و همایش های ملی همچون جشنواره سراسری فیلم کوتاه روستا و عشایر و نیز همایش ملی اقتصاد مقاومتی و مقاوم سازی فرهنگی در سبک زندگی امام سجاد (علیه السلام) از آن جمله برشمرد.

وی با اشاره به نحوه عملکرد این استان در خصوص اجرای طرح فهما، بیان کرد: علاوه بر تنوع فرهنگی و تلاش نیروی جوان مسجدی و تحصیلکرده، منجر شده تا روند برنامه ریزی و اجرای اقدامات برای عملی شدن هر چه بیشتر فعالیت های طرح مذکور از سوی مسئولان فرهنگی به ویژه ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان های استان ضرورت یابد و قوت بگیرد.

شیرازیان در این باره و با تأیید مطالب قبل، اعلام کرد: جلسات شهرستانی تبیین رویداد فهما ویژه رابطان کانونی با حضور روسای ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ها و نیز استقرار رابطان اصلی و شهرستانی با هدف توجیه مدیران کانون ها در این ادارات برگزار می شود و به قوت در حال پی گیری است.

وی همچنین گفت: برای 372 کانون فرهنگی هنری در این استان، تعداد  19 رابط کانونی در 8 شهرستان استان در طرح فهما فعال هستند و با برگزاری جلسات شهرستانی و نیز نشست های چهره به چهره به صورت فردی با این طرح  آشنا شده و نحوه ارتباط گیری با مدیران و اعضای کانون ها و نیز مراحل ثبت فعالیت های کانون در سامانه بچه های مسجد برای این رابطان تشریح شده است.

وی تلاش حداکثری برای تبیین و اجرایی شدن رویداد فهما در خراسان شمالی را اولویت فعالیت های این ستاد استانی اعلام کرد و گفت: تمام  تلاش ها و برنامه ریزی حوزه های مختلف  در این استان در این جهت برنامه ریزی شده و در حال اجراست.

شیرازیان ثبت اعضای جدید و به روزرسانی مشخصات اعضای قدیم، تقویت فعالیت های هنری و ارتقاء گروه های سرود و نمایش و فیلمسازی، ثبت این گروه ها و تولیدات آن و نیز ثبت فعالیت ها و اقدامات متناسب با فعالیت های تعیین شده در سایت بچه های مسجد را از اولویت های اقدامات رابطان اصلی و شهرستانی در جهت تبیین رویداد فهما در خراسان شمالی  نام برد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان شمالی
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید