نمایش جزییات خبر
۱۶ آذر ۱۳۹۸ ۰۹:۴۰

دومین جشنواره‌ی نقاشی اسکو با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد

هم‌زمان با میلاد باسعادت امام حسن عسکری (ع)، آیین اختتامیه‌ی دومین جشنواره‌ی نقاشی اسکو با حضور مسئولین شهرستان در اسکو برگزار شد.
دومین جشنواره‌ی نقاشی اسکو با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد

محمدعلی قلی‌زاده دبیر دومین جشنواره‌ی نقاشی اسکو در این مراسم با ارائه‌ی گزارشی از روند برگزاری جشنواره اظهار کرد: فراخوان برگزاری دومین دوره‌ی این جشنواره، مهرماه امسال با موضوعات نماز و نیایش، عفاف و حجاب و عفاف، کتاب و کتابخوانی، باغ شهر اسکو و چاپ باتیک منتشر و از علاقه‌مندان به شرکت در این جشنواره دعوت به عمل آمد.

وی در ادامه افزود: با توجه به قرار گرفتن در هفته‌ی وحدت، بخش ویژه‌ی این جشنواره به پیامبر رحمت و وحدت حضرت محمد (ص) اختصاص یافت و با توجه به این که جشنواره در سطح شهرستانی برگزار می‌شد، از هنرجویان و علاقه‌مندان به نقاشی در شهرستان برای حضور در جشنواره دعوت به عمل آمد. قلی زاده  تصریح کرد:از آن‌جایی که هدف برگزاری جشنواره ارتقای سطح هنر نقاشی در سطح شهرستان بود، دو کارگاه آموزشی با موضوعات چاپ باتیک و باغ شهر اسکو توسط اساتید برگزار و آثار ارزشمندی توسط شرکت‌کنندگان در این جشنواره به تصویر کشیده شد.

وی با بیان این که یکی از اهداف این جشنواره توسعه‌ی اقتصاد فرهنگ و هنر، پرورش ایده‌های خلاقانه، جذب و شناسایی استعدادهای هنری و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی بوده و در دو بخش کودکان و بزرگسالان برگزار شده است، به تعداد آثار رسیده به دبیرخانه‌ی جشنواره اشاره کرد و اظهار داشت: امسال هم از نظر کمی و هم از نظر کیفی شاهد رشد بودیم و بیش از ۲۱۰ اثر در موضوعات مختلف به دبیرخانه‌ی جشواره واصل شده بود که توسط هیات محترم داوران مورد بررسی قرار گرفت و آثار برتر امروز در این مراسم معرفی و هدایای منتخبین تقدیم حضور این عزیزان خواهد شد. وی در پایان با تقدیر از کلیه‌ی همکاران و دست‌اندرکاران برگزاری این جشنواره، از مساعدت و همکاری مسئولین شهرستان به‌ویژه حجت‌الاسلام مرادپور امام جمعه و مهندس رضی‌منش فرماندار محترم شهرستان اسکو تجلیل به عمل آورد.

در ادامه‌ی مراسم استاد قادر رهیف رئیس هیات داوران بیانیه‌ی هیات داوران را قرائت ومنتخبین به شرح زیر معرفی شدند:

در بخش ویژه (پیامبر رحمت و وحدت):

پریسا کلانتری، فاطمه فغفوری

در بخش نماز و نیایش:

سپیده جهانبخش‌پور، نیلوفر مرامی، نیایش انجمنی، فرهام عظیمی

در بخش چاپ باتیک

مبینا آهنین

در بخش حجاب و عفاف:

زهرا ابراهیم زاده، فاطمه اسماعیلی

در بخش کتاب و کتابخوانی

مهدیس غفوری، سارا سعیدی، ماهک منافی

در بخش باغ شهر اسکو:

الهه آقازاده، طاها نیک نام 

گفتنی است در این مراسم نمایشگاهی از آثار برتر و منتخب جشنواره به صورت جنبی برگزار شد که به مدت یک هفته از تاریخ ۱۶ آذرماه در محل نگارخانه‌ی مجتمع فرهنگی اسکو پذیرای بازدیدکنندگان و علاقه‌مندان به هنر نقاشی خواهد بود.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی
اشتراک در
کلیدواژه ها: فرهنگی
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید