نمایش جزییات خبر
۱۸ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۰۳

برگزاری نشست هماهنگی جشنواره ملی "باب الهدی" در بوشهر

نشست هماهنگی جشنواره ملی "باب الهدی" با حضور شورای فهما در محل ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان بوشهر برگزار شد.
برگزاری نشست هماهنگی جشنواره ملی "باب الهدی" در بوشهر

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان بوشهر در این نشست با اشاره به اینکه فراخوان شرکت در این جشنواره از اول دی ماه سال جاری اعلام شده اظهار داشت: علاقه مندان به شرکت در این جشنواره ملی می بایست در حوزه سرود در رابطه با امام هادی (ع) تولید محتوا داشته باشند.

علیرضا پولاد هدف از برگزاری این جشنواره را آشنایی نسل جوان جامعه و بچه های مسجد با مولفه های بارز زندگی امام هادی (ع) و سیره اهل بیت دانست و اشاره کرد: شناسایی افراد مستعد در حوزه سرود و نیز تربیت گروه های سرود در کانون های مساجد از جمله دیگر اهداف برگزاری این جشنواره می باشد.

وی با اشاره به اینکه اختتامیه جشنواره 18 اسفند ماه سال جاری همزمان با سالروزه تاسیس کانون های فرهنگی هنری مساجد می باشد، ادامه داد: در روز اختتامیه جشنواره گروهی که مقام اول جشنواره را کسب نموده به اجرای سرود خود خواهد پرداخت و به گروه های اول تا هشتم و همچنین یک نفر به عنوان تکخوان برتر جوایز نقدی تعلق خواهد گرفت.

مدیر عامل موسسه فرهنگی، تفریحی شهرداری بندر بوشهر در این نشست اظهار داشت: در ابتدای انقلاب نظام جمهوری اسلامی و همچنین دوران دفاع مقدس این سرود های انقلابی و مذهبی بودند که به جوانان برای مبارزه با رژیم طاغوت و همچنین دفاع در برابر تهاجم دشمن انگیزه می دادند. 

احمد بارگاهی با تاکید بر اهمیت بالای برگزاری این جشنوار در سطح ملی خاطرنشان کرد: در این جشنواره افراد و گروه هایی معرفی می شوند که با ظرفیت ها و استعداد های بالایی که در حوزه سرود دارند یقینا می توانند در بخش ملی و گاها بین المللی افتخار آفرین باشند. 

مدیر کل اداره اوقاف و امور خیریه استان بوشهر تصریح کرد: در استان بوشهر ظرفیت های بسیار خوبی در حوزه سرود وجود دارد که همواره در زمینه های ملی حائز رتبه برتر شده اند و حمایت از این گروه ها الزامی است.

حجت الاسلام محمد رضا اسماعیل پور ادامه داد: تشکیل گروه های سرود ملی و مذهبی مساجد یکی از نکات مثبتی است که می توان به وسیله آن زمینه حضور پرشور جوانان در مساجد را فراهم ساخت. 

آنیتا مظفری معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر اظهار داشت: کانون های فرهنگی هنری مساجد در راستای آشنایی جوانان با سیره اهلبیت عصمت و طهارت فعالیت های بسیار خوبی را انجام داده اند که این جشنواره در این خصوص یکی از اقدامات ارزشمند و تاثیرگذار می باشد.

 در ادامه حاضرین به بیان نظرات و دیدگاه های خود در ارتباط با موضوع نشست پرداختند.

روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر
اشتراک در
کلیدواژه ها: برگزاری نشست هماهنگی جشنواره ملی "باب الهدی" در بوشهر
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید