نمایش جزییات خبر
۱۸ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۱۶

جشنواره ادبی دورنا با معرفی برترین ها به کار خود پایان داد

جشنواره ادبی دورنا ​با معرفی برترین ها در بخشهای مختلف به میزبانی تالار ولیعصر گوگان ​به کار خود پایان داد.
جشنواره ادبی دورنا با معرفی برترین ها به کار خود پایان داد

جشنواره ادبی دورنا با موضوعات ؛ نقش احیای دریاچه اورمیه در رونق ، طبیعت و توریست منطقه،نقش اهالی منطقه در احیای دریاچه و موضوع آزاد در گوگان برگزار شد.

 در این جشنواره از ۱۰۳ اثر رسیده به دبیرخانه جشنواره ، ۱۵ اثر به دلیل شهرستانی نبودن آثار به مرحله داوری و رقابت راه نیافتند. در نتیجه 88 اثر مورد  داوری و قضاوت هیئت داوران قرار گرفت .

 بر اساس آرای هیئت داوران در بخش شعر ترکی ؛ ۱_شهرام رستمی از قشلاق ۲_جلال الدین علی اصغری از گوگان و ۳_علیرضا منافی از گوگان انتخاب شدند .

 همچنین هیئت داوران در بخش شعر فارسی ۱_عارفه دولتی از آذرشهر۲_شهناز باقر بیگی از ممقان ۳_محمدرضا قبولی و فرناز غلام زاده از گوگان را به عنوان برگزیدگان این بخش معرفی کردند.

 در بخش داستان ترکی ؛سجاد مسلمی از آذرشهر و صونا ترکمانی از گوگان  توانستند مقام اول و دوم را کسب کنند.

 هیئت داوران در بخش داستان فارسی؛فرزانه فرشی از گوگان و حانیه دولت دوست از گوگان را به عنوان منتخبین این بخش معرفی کردند.

از نظر هیئت داوران برگزیده بخش ویژه  نیز میرمحمد حسینی از گوگان معرفی شد.

بر اساس این گزارش به برگزیدگان این جشنواره جایزه و لوح تقدیر اهداء شد.

یاد آور می شود ، صالح سجادی از تبریز ، فرزانه ولی زاده از ارومیه و محمد ترکمانی از گوگان  قضاوت و داوری این جشنواره را به عهده داشتند.

جشنواره ادبی دورنا با حضور سعیدی نماینده مجلس شورای اسلامی ، پور حسن رئیس گروه امور فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ،  محمدی بخشدار ، منافی شهردار و دیگر مسئولین استانی و شهرستانی در آذر شهر برگزار شد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی
اشتراک در
کلیدواژه ها: فرهنگی
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید