نمایش جزییات خبر
۱۷ آذر ۱۳۹۸ ۱۱:۲۴

سی طرح از ایلام برای جشنواره پایتخت کتاب ایران ارسال شد

شهر یزد به عنوان پنجمین پایتخت کتاب کشور معرفی شده است.
سی طرح از ایلام برای جشنواره پایتخت کتاب ایران ارسال شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، پایتخت کتاب ایران جزو طرح های چهارگانه امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که بر مبنای آن هر سال شهری به عنوان پایتخت کتاب ایران انتخاب می‌شود، بخش‌هایی از این طرح از پایتخت جهانی کتاب الگوبرداری شده‌است اما از نظر ساختار اجرایی همخوانی‌های زیادی با شرایط فعالیت فرهنگی در ایران پیدا کرده‌است.

قیطانی معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام اظهار کرد: به منظور توسعه فرهنگی و ترویج کتابخوانی، با هدف حمایت از برنامه ها، پیشنهادهای نو، ابتکاری و فعالیت های جذاب و مردم‌پسند در موضوع کتاب و کتاب‌خوانی با همکاری وزارت کشور و سایر نهادها طرح پایتخت کتاب ایران اجرا می شود و در همین راستا سی طرح از استان ایلام به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جهت شرکت در این جشنواره ارسال شد.

وی بیان کرد: در اولین سال رقابت میان شهرهای ایران برای کسب عنوان پایتخت کتاب، اهواز با مشارکت نهادهای غیردولتی همچون کانون آموزش شهروندی برای توسعه (کاشت) موفق به اخذ این عنوان شد، در سال دوم، نیشابور توانست این عنوان را از آن خود کند.

وی ادامه داد: شهر بوشهر به عنوان سومین پایتخت کتاب ایران و کاشان به عنوان چهارمین پایتخت کتاب ایران انتخاب شدند، همچنین شهر یزد بر اساس شاخص هایی از جمله استمرار فعالیت های ترویج کتابخوانی، ارائه برنامه های خلاقانه، هم افزایی و همگرایی بخش های دولتی و خصوصی و با حمایت مالی برندهای معتبر تجاری خود به عنوان پنجمین پایتخت کتاب ایران معرفی شد.

گفتنی است رویداد انتخاب و معرفی «پایتخت کتاب ایران» یکی از چهار برنامه ترویج کتاب و کتابخوانی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید