نمایش جزییات خبر
۱۷ آذر ۱۳۹۸ ۰۹:۱۷

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام: هفته‌های قرآنی در استان واسط عراقی زمینه‌ساز تعاملات فرهنگی با کشور عراق است

خودآموز، بابیان اینکه بیمه فعالان قرآنی یکی از درخواست‌های مکرر فعالان و مؤسسات قرآنی استان است، گفت: اختصاص اعتبار ویژه قرآنی برای اربعین حسینی زمینه‌ساز توسعه و ترویج فعالیت‌های قرآنی و فرهنگی در استان ایلام خواهد بود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام: هفته‌های قرآنی در استان واسط عراقی زمینه‌ساز تعاملات فرهنگی با کشور عراق است

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، در نشست هم‌اندیشی مدیران مؤسسات فرهنگی قرآن و عترت استان ایلام در محل سالن جلسات مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد اسلامی، اظهار کرد: بیمه فعالان قرآنی یکی از درخواست‌های مکرر فعالان ومؤسسات قرآنی استان است که تعدادی از فعالان قرآنی استان با ثبت‌نام و ارائه مدارک مربوطه در نوبت هستند.

عمران خودآموز،بابیان اینکه برگزاری هفته‌های قرآن و عترت در طول سالیان گذشته و فعالان قرآنی استان مواجه شده است، یادآور شد: برگزاری هفته‌های قرآن و عترت با بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌های فرهنگی و هنری نقش مهمی در راستای تبلیغ، توسعه و ترویج فعالیت‌های قرآنی در استان به دنبال خواهد داشت.  

وی با اشاره به برگزاری هفته‌های قرآنی در استان واسط عراق در سه دوره متوالی در سال‌های گذشته، یادآور شد: در جریان برگزاری این برنامه، فعالان قرآنی وقاریان برتر قرآن کریم استان ایلام به کشور عراق اعزام شدند که نقش مهمی در راستای تعاملات فرهنگی و قرآنی بین دو کشور ایران و عراق داشته است.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام با اشاره به‌ضرورت توجه ویژه به برنامه‌های ویژه ماه مبارک رمضان برای سال‌های آتی، تصریح کرد: ماه رمضان بهترین فرصت در راستای فعالیت‌های قرآنی است که اختصاص اعتبار ویژه در ماه مبارک رمضان می‌تواند بسترساز توسعه و ترویج فعالیت‌های قرآنی باشد.

 خودآموز با تأکید بر لزوم اختصاص اعتبار ویژه قرآنی برای اربعین حسینی به این استان، تصریح کرد: با توجه به اینکه استان ایلام در مسیر تردد زوار حسینی در طول سال به‌ویژه ایام اربعین حسینی قرار دارد، این امر می‌تواند ظرفیت بسیار خوبی در راستای توسعه و ترویج فعالیت‌های قرآنی در استان و تعامل فرهنگی با کشور عراق باشد.

 وی خاطرنشان کرد: اعزام قاریان و حافظان قرآنی به اردوهای زیارتی ازجمله عتبات عالیات، تجهیز سالن صداگذاری برای قاریان استان، تجهیز مؤسسات قرآنی، ارتقای دفتر قرآن و عترت به معاونت قرآن و عترت در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ازجمله درخواست‌های مدیران و فعالان مؤسسات قرآنی استان ایلام است.

 گفتنی است این نشست با حضور عبدالهادی فقهی زاده، معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سالن جلسات مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد اسلامی برگزار شد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید