نمایش جزییات خبر
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران:
۱۶ آذر ۱۳۹۸ ۱۴:۱۳

مدیران ظرفیت نقدپذیری داشته باشند

زارع بابیان اینکه مدیران دستگاه‌های اجرایی باید ظرفیت نقدپذیری را در خود افزایش دهند، گفت: با نقد منصفانه می‌توان شاهد رشد و تعالی جامعه بود.
مدیران ظرفیت نقدپذیری داشته باشند
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران «عباس زارع» امروز (16 آذر) در جلسه اعضای هیأت منصفه مطبوعات استان مازندران و مدیران مسئول نشریات مکتوب و سرپرستان خبرگزاری‌ها که در اداره کل دادگستری استان مازندران برگزار شد، از رسانه‌ها به‌عنوان کانال ارتباطی مردم با مسئولان و بالعکس یادکرد و گفت: رسانه‌ها تریبون مطالبات جامعه هستند.
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران بابیان اینکه به آمار بالای شکایت مدیران دستگاه‌های اجرایی استان از اصحاب رسانه اشاره کرد و افزود: درگذشته متأسفانه شاهد افزایش شکایت دستگاه‌های مختلف بودیم که بعضاً هر 20 روز یک پرونده بررسی می‌شد.
 
وی به همراهی و مساعدت استاندار مازندران در حل‌وفصل شکایات از اصحاب رسانه استان اشاره کرد و ادامه داد: تعدد شکایات زیاد بوده است و بخش عمده از این شکایات قبل از ورود به راهرو دادگستری با رایزنی و جلب رضایت شاکی مرتفع می‌شود.
 
زارع با اشاره به تعدد رسانه در استان مازندران و تأثیرگذاری این قشر در جامعه، بیان کرد: هیچ منافاتی بین نقد منصفانه رسانه‌ها و قانون مطبوعات وجود ندارد.
 
 
 
وی گفت: نکته‌ای که در استان مازندران شاهدیم و متأسفانه مبتلابه خیلی از مدیران است این‌که مدیران استان نقد را برنمی‌تابند و با نقدهای اصحاب رسانه و لو نقد منصفانه پای این قشر را به دادگاه باز می‌کنند. شکایت مدیران از رسانه‌های مازندران به دادگاه مطبوعات آمار بالایی دارد با عنایت استاندار بخش عمده‌ای از این شکایات حل‌وفصل می‌شود.
 
زارع از اصحاب رسانه استان مازندران خواست تا نقد منصفانه را سرلوحه کار خودشان قرار دهند.
 
به گفته مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران اگر نقدی در استان نباشد تخلفات عمده در استان اتفاق می‌افتد و در این میان مدیران باید آستانه تحمل خود را بالا ببرند. با یک نقد ساده به سمت دادگاه مطبوعات مراجعه نکنند.
 
وی اظهار کرد: مطابق قانون مطبوعات پاسخگویی یکی از ارکان اصلی حوزه رسانه است. مدیران اگر موردنقد از سوی رسانه‌ها قرار گرفتند با شفاف‌سازی پاسخ دهند.
 
زارع خاطرنشان شد: اگر این فرهنگ در استان جا بیفتد تا مدیران بپذیرند با هر نقدی به سمت پاسخ به سمت رسانه‌ها بروند مطمئناً دادگاه مطبوعات در این استان نیز تشکیل نخواهد شد و شاهد رشد و تعالی دیار علویان خواهیم بود.
روابط عمومی
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید