نمایش جزییات خبر
احسانی خبر داد:
۱۶ آذر ۱۳۹۸ ۱۳:۴۰

شورای عالی مساجد در استان تشکیل می شود

فعالیت 520 کانون فرهنگی و هنری مساجد در همدان
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان از فعالیت 520 کانون فرهنگی و هنری مساجد در استان خبر داد
شورای عالی مساجد در استان تشکیل می شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، احمدرضا احسانی در جلسه شورای فرهنگی و هنری مساجد استان، اظهار کرد: در راستای تحقق سیاست های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و به منظور ساماندهی برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی، هنری و دینی و فراهم نمون زمینه رشد و ارتقاء بینش و فرهنگ اجتماعی، ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در استان‌ها تشکیل می‌شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 520 کانون در سطح استان فعال بوده و با نظارت دبیرخانه کا‌نون‌های مساجد فعالیت های فرهنگی هنری وزارت ارشاد بخصوص در حوزه دینی و مذهبی را پیگیری می‌کنند؛ خاطرنشان کرد: ستادی که قرار است تشکیل شود برای تقویت این دبیرخانه است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، در خصوص ترکیب اعضای شورای هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در استان گفت: نماینده ولی فقیه (رئیس)، استاندار (نایب رئیس)، مدیرکل تبلیغات اسلامی، شهردار، فرمانده بسیج استان، مدیرکل اوقاف و امور خیریه، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی (دبیر شورا)، دبیر ستاد استان، نماینده مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه استان اعضای اصلی این شورا هستند.

احسانی تصریح کرد: احکام اعضای شورا توسط وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر شده و شورا حسب مورد می تواند در جلسات از سایر اشخاص حقیقی و حقوقی برای کسب نظر یا حمایت بدون حق رأی دعوت نماید.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود از تجهیز کانون‌های فرهنگ و هنری مساجد استان با اعتباری بالغ بر 350 میلیون تومان خبر داد و گفت: تا پایان هفته در قالب برنامه حمایتی، تعدادی از کانون‌های استان تجهیز خواهند شد.

احسانی خاطرنشان کرد: برنامه داریم به صورت فصلی برنامه تجهیز کانون ها را اجرایی کنیم.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان
اشتراک در
کلیدواژه ها: همدان، فرهنگ، هنر
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید