نمایش جزییات خبر
مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد خراسان رضوی:
۱۳ آذر ۱۳۹۸ ۱۳:۰۵

۱۸۰۸ کانون فرهنگی هنری در مساجد خراسان رضوی وجود دارد

مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد خراسان رضوی گفت: در خراسان رضوی ۷۴۵ کانون شهری و ۱۰۶۲ کانون هم روستایی وجد دارد که از این تعداد ۲۹ کانون تخصصی، ۲۳ کانون در دانشگاهها، ۳۱ کانون مصلی و ۱۶ کانون هم خانه دیجیتال هستند.
۱۸۰۸ کانون فرهنگی هنری در مساجد خراسان رضوی وجود دارد

«محمد ابدالی تکلو» با بیان اینکه یکی از بحران های کنونی جامعه گسست اجتماعی است چرا کودک، نوجوان، جوان و بزرگسال یکدیگر را درک نمی کنند که این یکی از آثار تهاجم فرهنگی می باشد و کانون های فرهنگی هنری مساجد می توانند در فضای کنونی نقس بسزایی را ایفا کنند، گفت: کانون های فرهنگی هنری مساجد با نگاه اعتقادی و خانواده محور می توانند در مقابل تهاجم فرهنگی ایستادگی کنند و در کنار رسانه و آموزش و پرورش می توانند قرارگاه فرهنگی جامعه باشند.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد خراسان رضوی با اشاره به اینکه کانون های فرهنگی هنری مساجد باید آنقدر توسعه پیدا کند تا بر اساس نیازهای روز جامعه جوانان را مجهز کنند، افزود: در خراسان رضوی ۷۴۵ کانون شهری و ۱۰۶۲ کانون هم روستایی وجود دارد که از این تعداد ۲۹ کانون تخصصی، ۲۳ کانون دانشگاه، ۳۱ کانون مصلی و ۱۶ کانون هم خانه دیجیتال هستند.

ابدالی تکلو با تاکید بر اینکه مسجد می تواند مرکز تحولات اجتماعی باشد، افزود:مسجد در دوران انقلاب و دفاع مقدس مرکز مقاومت و تعاون اجتماعی بود و اکنون هم مسجد باید مرکز فرهنگ و سازندگی باشد.

وی با بیان اینکه مسجد محل ارتباط انسان با انسان و انسان با خداوند است، ادامه داد:مساجد در طول تاریخ شیعه مرجع مدنیت و استقلال مردمی بوده، مساجد در جامعه ایران همراه با روحانیت شیعی و مردمی متفاوت از دیگر کشورها هستند.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد خراسان رضوی گفت:مساجد باید بتواند پایگاه مردمی خویش را حفظ و پاسخگوی مطالبات جوانان و قشر فرهیخته باشد، مساجد ما نیاز به جوانان دارد و چقدر خوب است که در هیئت امنای مسجد یک جوان داشته باشیم که بیان کننده خواسته های آنان باشد.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید