نمایش جزییات خبر
۱۳ آذر ۱۳۹۸ ۱۰:۵۸

نخستین جشنواره فصلی مطبوعات استان ایلام به پایان رسید

120 اثر به این جشنواره راه یافته بود که از این میان ده خبرنگار به عنوان برگزیده معرفی شدند.
نخستین جشنواره فصلی مطبوعات استان ایلام به پایان رسید

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، بر اساس رای هیات داوران آثار رضا رستمی از هفته نامه مانشت، سمیه فتاحی از خبرگزاری تسنیم، مرتضی سبزی از پایگاه خبری ایلام بیدار، حشمت الله کرمی نژاد از خبرگزاری کرد پرس، فرج الله صید محمدی از پایگاه خبری ویرا، فرشته سنجیده از پایگاه خبری طلیعه زاگرس، محمد کریم ویسی از روزنامه ایران،  وحید حاج سعیدی از پایگاه خبری مانا سپهر و وحید حاجیان از هفته نامه پیک ایلام به عنوان برگزیده انتخاب شدند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام در این آئین بیان کرد: جشنواره فصلی فرصتی است برای شناسایی فعالان رسانه ای و نویسندگان مطبوعاتی برجسته و ما سعی داریم در هر فصلی خبرنگاران برجسته و فعالان حوزه رسانه در استان را معرفی کنیم.

وی با بیان اینکه بیش از یکصد اثر برای رقابت در این جشنواره ارسال شده است گفت: از میان این تعداد آثار، 10 خبرنگار برجسته و فعال برگزیده و امروز از آنان تجلیل می شود.

وی به مشکلات حوزه مطبوعات در این استان اشاره کرد و گفت: انتشار منظم رسانه های مکتوب و محلی  یکی از مطالبات جدی ما بوده و از این پس نیز مطبوعاتی که انتشار منظم دارند در پرداخت یارانه مطبوعات در اولویت هستند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام در این نشست پیشنهاد کرد در دوره های آینده‌ی جشنواره فصلی کمیته‌ای تشکیل شود و بدون فراخوان دادن برای ارسال آثار توسط پدید آوردندگان آثار، بهترین آثار را انتخاب کنند.

«فهد کمالوندی» مدیر کل سیاسی و انتخابات استانداری ایلام در این نشست با بیان اینکه مشارکت استان ایلام در انتخابات در هر دوره از میانگین کشوری بالاتر است، گفت: رسالت مهم اصحاب رسانه در این دوره بالا بردن کیفیت مشارکت مردم استان در این عرصه سرنوشت ساز است.

«عبدالحمید کرمی» رئیس خانه مطبوعات استان ایلام نیز با گرامیداشت روز قانون اساسی، قانون اساسی جمهوری اسلامی را ثمره مجاهدت و تلاش‌های بسیار و ایثار شهیدان دانست و گفت: رسالت اصحاب رسانه در این برهه‌ی حساس پاسداری از قانون اساسی است.

وی با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی ، تصریح کرد: خانه مطبوعات آمادگی دارد تا با در اختیار گذاشتن وقت برابر در اختیار نامزدهای انتخاباتی به تبیین برنامه‌های آنان کمک کند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید