نمایش جزییات خبر
۲۷ شهریور ۱۳۹۸ ۰۹:۵۸

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سمنان: تولیدات سینمایی باید کوتاه، گویا، جذاب و مساله محور باشد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان بر کوتاه ، گویا و جذاب بودن آثار سینمایی تاکید کرد و گفت: تولیدات و آثار هنری برای تاثیر گذاری بر مخاطبان باید مساله محور باشد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سمنان: تولیدات سینمایی باید کوتاه، گویا، جذاب و مساله محور باشد

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، حجت الاسلام والمسلمین علی اصغر فضیلت در مراسم بزرگداشت روز ملی سینما در تالار آفتاب سمنان با تبریک این روز و تجلیل از فعالان انجمن سینمای جوانان استان سمنان افزود: عوامل اجرایی بستر ساز فعالیت در عرصه های مختلف فرهنگ و هنر هستند.

وی با بیان اینکه سینما هنر گرانی است و تاکید بر شرایط موجود کشور متذکر شد: با اتخاذ تمهیداتی در این شرایط نیز می توان فعالیت کرد و تولیدات فاخری ارائه کرد و کاری کرد که گرانی این هنر تاثیر در فعالیت ها نداشته باشد.

فضیلت به سینمای دفاع مقدس و فیلم آژانس شیشه ای اشاره کرد و یادآور شد: این اثر سینمایی به رغم اینکه در محیط بسته یک آژانس به عنوان لوکشین تولید و ارائه شده در عین حال که هزینه های لوکشین ها متعدد و گران را نداشت بلکه تاثیر بسزایی نیز در مخاطبان ایجاد کرد.

وی با بیان اینکه مخاطب در این زمان فرصت زیادی ندارد گفت: آثار سینمایی باید برای تاثیر گذاری کوتاه و گویا باشد و در عین جذاب بودن مساله محور نیز باشد تا تاثیر گذاری لازم را در مخاطبان بدنبال داشته باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان در این نشست که ابوالفضل دلآرام معاون امور هنری و سینمایی این اداره کل نیز حضورداشت از تلاش ها و فعالیت های سعید خجسته فر مدیر انجمن سینمای جوانان استان سمنان و فعالان این انجمن تجلیل کرد.

در این مراسم تعدادی فیلم کوتاه از تولیدات انجمن سینمای جوانان استان سمنان به نمایش درآمد و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین از نمایشگاه نقاشی برپا شده در محوطه تالار آفتاب سمنان دیدن کرد.

بیست و یکم شهریور روز ملی سینما نامگذاری شده است.

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید