نمایش جزییات خبر
۲۷ شهریور ۱۳۹۸ ۰۹:۲۸

ارسال 250 اثر به نخسنین جشنواره شعر آئینی استان سمنان در گرمسار

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان از ارسال 250 اثر به اولین جشنواره استانی شعر آئینی به میزبانی شهرستان گرمسار خبر داد.
ارسال 250 اثر به نخسنین جشنواره شعر آئینی استان سمنان در گرمسار

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، حجت الاسلام والمسلمین علی اصغر فضیلت در نشستی با عوامل اجرایی برگزاری این جشنواره گفت: این آثار توسط 88 تن از ساعران استان به این جشنواره ارسال شده است.

وی با بیان اینکه نخستین جشنواره استانی شعر آیینی به میزبانی شهرستان گرمسار برگزار می شود اظهار داشت: آیین اختتامیه این جشنواره هشتم مهر در گرمسار برگزار خواهد شد و برترین های این جشنواره شناخته می شوند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با تاکید بر اینکه هنر شعر و شاعری در استان سمنان یک ظرفیت است تصریح کرد: برگزاری جشنواره شعر با هدف احیا و رونق این هنر در نقاط مختلف استان و شناسایی استعدادهای جدید شعری برگزار می شود.

فضیلت با تاکید بر اینکه جشنواره شعر آیینی فرصت مناسبی برای کمک به هنر شعر در استان و رونق آن است افزود: از این جشنواره ها باید برای انتقال تجربه و نیز آموزش استفاده شود.

وی با بیان اینکه از برگزاری این جشنواره ها باید برای تشکیل و توسعه تشکل ها نیز استفاده شود خاطرنشان کرد: هنر شعر یک مقدار از ضرورت های اجتماعی فاصله گرفته و شعری در جامعه جا باز می کند که به نیازهای جامعه پاسخ دهد و مسایل و نیازهای مخاطبان را مورد توجه قرار داده و پاسخ دهد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با تاکید بر اینکه آثار شاعران در جامعه باید امید آفرین باشد و با بیان اینکه آثار فرهنگی هنری هر بخش به صورت جزیره ای عمل می کنند گفت: هنرمندان خلاق هستند و از آنان انتظار نمی رود که منفعلانه به شرایط و مسایل نگاه کنند بلکه باید با توجه به آسیب هایی که وجود دارد یک امید و راه را به مخاطبان نشان دهند.

معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گرمسار، دبیر و نایب رییس انجمن قلم شهرستان گرمسار نیز در این نشست مطالب و گزارش هایی در خصوص برگزاری اولین جشنواره شعر ائینی در گرمسار ارائه کردند.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گرمسار گفت: این جشنواره در دو بخش کلی و ویژه و با موضوعات توحید، قرآن، سیره ائمه اطهار و معصومین (ع)، مناقب و مراثی حضرات معصومین (ع)، نماز و نیایش، فرهنگ ایثار و شهادت شامل مقاومت و پایداری، رهایی و بیداری، شهدای صدر اسلام، شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم برگزار می شود.
نعمت الله قنبری نیکدل افزود: در بخش ویژه نیز موضوعاتی شامل انتظار و مهدویت و موضوعات مرتبط همچنین انتظار فرج و تاثیر آن در پیشگیری از آسیب های اجتماعی، ولایت و محبت امام زمان (عج)، نشانه های منتظران حقیقی، ترویج فرهنگ حجاب و عفاف در عصر انتظار، راز و نیاز با امام زمان (عج) اهمیت امر به معروف و نهی از منکر در عصر انتظار در اولین جشنواره شعر آیینی استان سمنان پیش بینی شده است.

در این نشست برنامه ها و اقدامات انجام شده در خصوص این جشنواره مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید