نمایش جزییات خبر
۱ مهر ۱۳۹۱ ۱۷:۱۲

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران خبرداد:همایش علمی ـ پژوهشی امام رضا (ع) باحضور وزیر ارشاد برگزار می شود

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران از برگزاری همایش علمی -پژوهشی امام رضا(ع) ؛ادیان،مذاهب و فرق در روز یکشنبه -فردا- ساعت 9 صبح درسالن همایش علامه امینی دانشگاه تهران با حضور "‌سید محمد حسینی "‌وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران خبرداد:همایش علمی ـ پژوهشی امام رضا (ع) باحضور وزیر ارشاد برگزار می شود
به گزارش مرکز روابط عمومی ،اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،" سید احسان قاضی زاده هاشمی" روز شنبه در گفت و گوی  با خبرنگار این مرکز با اعلام این خبر افزود:همایش بخشی از دهمین جشنواره سراسری بین المللی امام رضا(ع) محسوب، و با همکاری گسترده استادان دانشگاه، پژوهشگران برگزار می شود.

وی به بخش های مختلف جشنواره بین المللی امام رضا(ع) که همزمان در 31 استان با برنامه های متنوع و مختلف برگزار می شود، اشاره کرد و گفت: برگزاری بخش علمی و پژوهشی همایش به اداره کل استان تهران واگذار شده و سایر استان ها نیز در موضوعات مختلفی نظیر شعر، داستان و هنر همایش هایی را برگزار می کنند.

به گفته قاضی زاده هاشمی، برای این منظور از سال گذشته ستادی در اداره کل ارشاد استان تهران شکل گرفت و با همکاری استادانی از پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات و سایر دانشگاه ها و پژوهشگاه های کشور، محورهای همایش تعیین و فراخوان منتشر شد.

دبیر همایش علمی - پژوهشی امام رضا(ع) یادآور شد: طی نه ماه گذشته، این فعالیت ها به صورت مستمر پیگیری شد تا همایشی در خور نام و مقام حضرت علی بن موسی الرضا(ع) برگزار شود.

قاضی زاده هاشمی درباره هیات علمی همایش و امور علمی آن از قبیل تعیین محورهای داوری مقالات توضیح داد: جمعی از استادان و اعضای هیات علمی دانشگاه ها و پژوهشگاه های مطرح کشور، شورای علمی این همایش را تشکیل می دهند.

مدیرکل ارشاد استان تهران با بیان آنکه استقبال بسیار خوبی در مدت کوتاه انتشار فراخوان از این همایش صورت گرفته، افزود: بیش از یکصد اثر اعم از چکیده مقاله و اصل مقاله به دبیرخانه ارسال شده که بنا به نظر هیات علمی همایش و با هدف ارتقای سطح کیفی برنامه، با بیش از 60 نفر از استادان و پژوهشگران برجسته کشور برای تألیف مقاله رایزنی صورت گرفته که در نهایت پس از دریافت چکیده های مقالات و داوری در جلسات هیات علمی، با 15 نفر از آنها به صورت قطعی برای تألیف مقاله ای پژوهشی تفاهم حاصل شده است.

به گفته وی، طی جلسات هیات علمی همایش، چکیده ها و مقالات به دقت مورد داوری قرار گرفت و در مجموع 20 مورد از آنها برای انتشار در کتاب مجموعه مقالات پذیرفته شد که بزودی در کتاب مجموعه مقالات همایش منتشر خواهد شد.

قاضی زاده هاشمی به برگزاری یک روزه این همایش اشاره کرد و گفت: انتظار داریم که 10 مقاله از این مقالات در روز برگزاری همایش ارائه شود.

دبیر همایش علمی - پژوهشی امام رضا(ع) یادآور شد: برای افزودن بر سطح کیفی و علمی همایش، از بعضی چهره های نام آشنا نیز به عنوان سخنران ویژه در این برنامه علمی ـ معنوی دعوت به عمل آمده است.

به گفته قاضی زاده هاشمی، درصدد هستیم مجموعه مقالات همایش را منتشر و در اختیار علاقه مندان قرار دهیم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران ضمن قدردانی از دست اندرکاران برگزاری این همایش، افزود: عزم همه دست اندرکاران، خدمت به اهل بیت(ع) و تقویت بنیان تشیع و دفاع از حریم ولایت است.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید