نمایش جزییات خبر
۲۸ شهریور ۱۳۹۱ ۱۴:۰۶

وزیر ارشاد تصریح کرد:دنیا امروز تشنه شناخت فرهنگ اصیل اسلامی و مکتب انسان سازاست

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید براینکه دنیا امروز تشنه فرهنگ اصیل اسلامی و انسان ساز است ،تصریح کرد: اگر دشمنان به قرآن هجمه و به ساحت نبی مکرم اسلام و اهل بیت (ع) توهین می کنند، ما نیز در مقابل آنها باید با استفاده از ظرفیت های موجود به ویژه ابرازهای فرهنگی و هنری اقدامات گسترده ای انجام دهیم و در جهت ترویج فرهنگ اسلامی گامهای بلندی برداریم.
وزیر ارشاد تصریح کرد:دنیا امروز تشنه شناخت فرهنگ اصیل اسلامی و  مکتب انسان سازاست
به گزارش مرکز روابط عمومی ،اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی از اداره ارشاد استان قمˈسیدمحمد حسینیˈ روز سه شنبه در آیین گشایش دهمین جشنواره بین المللی امام رضا (ع) و ششمین جشنواره کریمه اهل بیت (ع) حضرت فاطمه معصومه (س)گفت: مسلمانان جهان از جنایت توهین به ساخت قدسی پیامبر اعظم (ص) متاثر شده و نسبت به این حرکت موهن دشمنان اسلام موضع گرفتند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: واکنش و اعتراض سریع مسلمانان جهان به فیلم توهین آمیز به ساحت مقدس پیامبر اعظم(س)، نشانه تاثیرگذاری عمیق پیام انقلاب اسلامی ایران است.
عضو کابینه دولت دهم با اشاره به این سخن امام خمینی(ره) که ˈانقلاب اسلامی باید به تمام جهان صادر شودˈ، اظهار داشت: امروز شاهدیم که با موضع گیری مسلمانان جهان به فیلم توهین آمیز به ساحت قدسی پیامبر اسلام (ص)، فرهنگ و پیام های انقلاب اسلامی ایران به سراسر دنیا تعمیم پیدا کرده است.
حسینی گفت: صهیونیست ها که عامل و کمک کننده به ساخت این فیلم موهن هستند، نه تنها به پیامبر اعظم(ص) بلکه در گذشته به اسم آزادی بیان به حضرت مسیح (ع) نیز توهین کرده اند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اضافه کرد: چنین جنایتی که باعث شد عواطف بیش از یک و نیم میلیارد مسلمان جریحه دار شود، نباید به یک اعتراض ختم شود و موج گسترده این اعتراض ها باید تداوم داشته باشد.
حسینی تاکید کرد: در جشنواره ها، نمایشگاه ها، آثار هنری، شعر، فیلم و هنرهای تجسمی که در سراسر کشور برگزار می شود، باید بخش ویژه ای را برای معرفی چهره نورانی و معارف و آموزه های ناب پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) و اهل بیت عصمت و طهارت(ع) اختصاص دهیم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه با اشاره به طلیعه جشن های دهه کرامت نیز اظهار داشت:جشن های دهه کرامت از قم و حرم مطهر حضرت معصومه(س) آغاز می شود و در اقصی نقاط ایران اسلامی،( 48 کشور و 186 نقطه دنیا) استمرار می یابد و فرهنگ رضوی در این مناطق ترویج پیدا خواهد کرد.
حسینی خاطرنشان کرد: برگزاری چنین جشنواره هایی باید به گسترش فرهنگ اصیل اهل بیت(ع) منتج شود و در آن باید ترویج فرهنگ عفاف و حجاب نیز مورد توجه قرار بگیرد.
به گفته وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تکریم امامزادگان و برگزاری برنامه های باشکوه در مسیر حرکت امام رضا (ع) به مشهد مقدس، از برنامه های دهه کرامت است.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی یادآورشد: تالیف دانشنامه جامع امام رضا(ع) در10 جلد و انتشار آن تا سال آینده، ترجمه صحیفه رضویه،چاپ گزیده اشعار و مقالات و راه اندازی کتابخانه دیجیتال امام رضا(ع) از جمله اقدامات در باره ترویج فرهنگ رضوی است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش دیگر سخنان خود تصریح کرد: دولت نهم و دهم نگاه ویژه ای به اعتبارات در حوزه دین داشت که در این دولت، بیشترین اعتبار به این حوزه اختصاص یافته است.
حسینی گفت: با موافقت هیات دولت، معاونت قرآن و عترت در ساختار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تثبیت شد که با تشکیل این معاونت، اقدامات تاثیرگذار بیشتری در حوزه دین انجام خواهد شد.
دهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع) و ششمین جشنواره کریمه اهل بیت(ع) حضرت فاطمه معصومه (س)، امروز همزمان با آغاز دهه کرامت با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در قم آغاز به کار کرد
اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید