نمایش جزییات خبر
۲۸ شهریور ۱۳۹۱ ۱۰:۱۰

وزیر ارشاد در آیین گشایش موسیقی مقاومت: هنر برخاسته از فطرت آدمی است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هنر را برخاسته ازفطرت آدمی دانست و گفت: امروزه با پیشرفت علم و فناوری هنر تاثیر بیشتری یافته بطوریکه انسان از کوه، دشت، صحرا و از صدای پرندگان، آبشار، باران و از امواج دریا الهام می گیرد تا موسیقی ساخته شود.
وزیر ارشاد در آیین گشایش موسیقی مقاومت: هنر برخاسته از فطرت آدمی است

به گزارش مرکز روابط عمومی،اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،" سید محمد حسینی" شامگاه دوسنبه درآیین افتتاحیه چهارمین جشنواره موسیقی مقاومت که در تالار رودکی برگزار شد،اظهار داشت: در موسیقی مقاومت سرودهای دلنشینی نهفته است و این موسیقی در زمان دفاع مقدس شهامت، رشادت و مردانگی را تقویت می کرد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: در اسلام هم همیشه به شعر توجه شده است در جنگ ها اگر نیاز بوده تا روحیه جنگ آوران تقویت شود از آهنگ موسیقی و طبل استفاده شده و از این راه جنگ آوران تهیج شده و در نبرد موثر بوده است.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با یادآوری جنگ هشت ساله عراق علیه ایران گفت: رزمندگان در این جنگ پایداری کردند و ایستادند و هنرمندان نیز در این برهه به سهم خود کمک کردند تا مردم ما در مقابل ظلم و بی عدالتی ایستادگی کنند.
حسینی در ادامه همچنین با یادآوری روز بزرگداشت استاد شهریار، اظهار داشت: شهریار شاعر بلند آوازه ما در زمان پیری و کهن سالی لباس بسیجی می پوشید و با خواندن شعرهای حماسی به رزمندگان روحیه می داد.
وی با بیان اینکه اکنون جهان در تب و تاب است و نمی تواند بی تفاوتی را ببیند و جسارت به ساحت مقدس پیامبر اعظم را تحمل نمی کند، افزود: در جشنواره فجر امسال یک بخش ویژه در مورد پیامبر اسلام (ص) خواهیم داشت.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از هنرمندان خواست که در باره پیامبر اکرم(ص) پیامبر رحمت و خوبی ها - همت کنند و شعر و موسیقی ساخته و در جشنواره فجر امسال ارائه کنند.
حسینی در خاتمه ارائه بالغ بر 50 اثر به جشنواره موسیقی مقاومت را نشانگر استقبال خوب و تاثیر گذاری آن در جامعه دانست.
در ادامه این مراسم با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از"علیرضا خورشیدفر" نوازنده، "رضا ملکوتی" صدا بردار و"شاهرخ شیردوست" خواننده، با اهدای لوح تقدیر تجلیل شد.
آیین جشنواره موسیقی مقاومت دوشنبه شب با حضور"سید محمد حسینی" وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی، ˈحمید شاه آبادیˈ معاون هنری وزیر ارشاد و جمعیاز هنردوستان در تالار رودکی برگزار شد.

 

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید