نمایش جزییات خبر
۲۸ شهریور ۱۳۹۱ ۱۰:۱۴

با حضور وزیر ارشاد؛دهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) و ششمین جشنواره کریمه اهل بیت(س) در قم آغاز شد

دهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) و ششمین جشنواره کریمه اهل بیت(ع) روز سه شنبه با حضور "سید محمد حسینی" وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حرم حضرت معصومه(س) آغازشد
با حضور وزیر ارشاد؛دهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) و ششمین جشنواره کریمه اهل بیت(س) در قم آغاز شد

به گزارش مرکز روابط عمومی،اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از اداره ارشاد استان قم، همزمان با آغاز جشن‌های دهه کرامت، دهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) لحظاتی پیش با سخنرانی سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی آغازشد.
در این مراسم معنوی و باشکوه که در سالروز ولادت با سعادت حضرت فاطمه معصومه (س) و در شبستان امام خمینی (ره) حرم حضرت معصومه (س) ترتیب یافته بود، آیت الله علم الهدی امام جمعه مشهد، حجت الاسلام والمسلمین سعیدی تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س)، جمعی از علما، فضلا، مسوولان استان های قم، فارس و خراسان رضوی و شیفتگان خاندان عصمت و طهارت (ع) حضور داشتند.
آیین خطبه خوانی خادمان و کارمندان آستان مقدس حضرت معصومه (س) در حال و هوایی معنوی و باشکوه، در قالب این مراسم به اجرا درآمد.
جشن های دهه کرامت از امروز در ایران، 48 کشور و 186 نقطه دنیا آغاز می شود که اختتامیه جشن های رضوی، شب میلاد با سعادت حضرت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا (ع) در مشهد مقدس برگزار خواهد شد.
حرمین مطهر حضرت امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س)، سالانه پذیرای میلیون ها عاشق و دلسوخته ای است که از سراسر کشور رنج سفر را به جان می خرند تا در این دو مکان مقدس شرف حضور یابند و این خود سرمایه عظیمی است که ایران اسلامی از آن برخوردار است و به خود می بالد.
نمایشگاه کرامت حضرت معصومه(س) نیز در حاشیه این مراسم برپا شده که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دیگر مهمامان از آن بازدید کردند.
بخش عفاف و حجاب و کودک و نوجوان از بخش های این نمایشگاه است که توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری آستان مقدس حضرت معصومه(س) برپا شده است.
دهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع) در 45 رشته در 67 استان کشور و برخی کشورهای خارجی در نخستین روز دهه کرامت همزمان با ولادت حضرت معصومه(س) برگزار می شود.
اخبار تکمیلی متعاقبا ارسال خواهد شد

ادامه دارد...

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید