نمایش جزییات خبر
۲۷ شهریور ۱۳۹۱ ۱۲:۰۱

وزیر ارشاد خبرداد :دهمین جشنواره بین المللی امام رضا (ع) همزمان باایران در 48 کشور جهان برگزار می شود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: دهمین جشنواره بین المللی امام رضا (ع) با توجه به استقبال خوب و اهتمام ویژه به آن همزمان با 31 استان کشور و شهرستان های مختلف، در 48 کشور دنیا نیز برگزار خواهد شد.
وزیر ارشاد خبرداد :دهمین جشنواره بین المللی امام رضا (ع) همزمان باایران در 48 کشور جهان برگزار می شود
به گزارش مرکز روابط عمومی،اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ˈسید محمد حسینیˈ در نشست خبری دهمین جشنواره بین المللی امام رضا (ع) ضمن محکوم کردن دوباره عمل توهین آمیز آمریکایی ها و رژیم صهیونیستی به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص) افزود: از اهالی فرهنگ و هنر و نخبگان جامعه انتظار است برای معرفی و تبیین چهره پیامبر (ص) و ابعاد شخصیتی ایشان و آموزه های ناب محمدی با استفاده از ابزار هنر تلاش کنند.
وی برپایی جشنواره بین المللی امام رضا (ع) را نیز در همین مسیر و معرفی چهره یکی از فرزندان پیامبر (ص) به دنیا دانست.
حسینی به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در خصوص انجام کارهای عمیق، ژرف، تاثیرگذار و ماندگار اشاره کرد و گفت: مصمم هستیم با انجام کارها و فعالیت های فاخر و افزایش کیفیت و کمیت، آثار و برنامه های ارزشمند و ماندگار تولید و ارایه شود که جشنواره امام رضا (ع) نیز یکی از این موارد است.
وزیر ارشاد یادآورشد: دهمین جشنواره بین المللی امام رضا (ع) همزمان با آغاز دهه کرامت روز سه شنبه هفته جاری در کنار مرقد مطهر حضرت معصومه (س) در قم آغاز و اختتامیه این رویداد همزمان با شب ولادت امام رضا (ع) در مشهد مقدس برگزار خواهد شد.
به گفته حسینی، برنامه های مختلفی در مسیر قدمگاه های امام رضا (ع) در شهرهای اقلید فارس، بهبهان، ابرکوه و تفت یزد و نیشابور تدارک دیده شده که تمامی این برنامه ها همزمان با دهه کرامت برگزار خواهد شد.
 وی افزود: یکی از این برنامه ها دور استقامت و امدادی است که به طول دو هزار کیلومتر از مسیر شلمچه تا مشهد مقدس توسط ورزشکاران و دوندگان سراسر کشور انجام می شود.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه امسال برگزاری جشنواره امام رضا (ع) با گرامیداشت هفته دفاع مقدس همزمان شده، از برگزاری جشنواره ایثار و شهادت و جشنواره هشت با موضوع امام رضا (ع) در کشور خبر داد.
رئیس شورای فرهنگ عمومی کشوریادآور شد: در تقویم کشور هم یک روز برای بزرگداشت امامزاده ها به ثبت رسیده که امسال در 150 امامزاده و اماکن متبرکه نیز برنامه های ویژه ای خواهیم داشت.
حسینی با آمار و ارقام مقایسه ای درباره جشنواره سال گذشته با امسال از رشد دو برابری آثار و برنامه ها در جشنواره دهم خبر داد.
وی افزود: سال گذشته جمعا 646 عنوان برنامه داشتیم که امسال این رقم به 888 رسیده است.
حسینی به موضوعهای مختلف جشنواره اعم از برگزاری رشته های مختلف شعر رضوی، شعر خوانی به زبان های مختلف، قصه نویسی، پویانمایی، فیلمنامه نویسی، سرود، پیامک ادبی، انجام هنرهای تجسمی و .. اشاره کرد و گفت: سال گذشته موضوعات 54 مورد بود که امسال این رقم به 68 موضوع افزایش یافته است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین یادآورشد: آثار رسیده به جشنواره نیز نسبت به سال گذشته رشدی چند برابری داشته به طوری که سال گذشته 103 هزار و 270 اثر رسیده بود امسال این رقم به 583 هزار و 161 اثر افزایش یافته است.
حسینی افزود: تعداد کل برنامه ها نیز سال گذشته 65 هزار و 619 مورد بود که امسال به 124 هزار و 189 برنامه افزایش یافته است.
وی به بخش های مختلف جشنواره امام رضا در عرصه بین الملل اشاره کرد و گفت: در بخش بین الملل علاوه بر انجام برنامه های مختلف در 48 نقطه جهان، تالیفات فراوانی در دست اقدام و ترجمه است که از آن می توان به صحیفه رضوی، فرایضی از سخنان امام رضا (ع) و جاده ولایت اشاره کرد.
به گفته حسینی ، دانشنامه امام رضا (ع) کارش شروع شده و اکنون دو هزار و 500 مدخل آماده است که امیدواریم تا سال آینده چند جلد آن برای استفاده محققان و پژوهشگران مورد استفاده قرار گیرد.
همچنین در این مراسم از پوستر جشنواره امام رضا (ع) رونمایی شد.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید