نمایش جزییات خبر
۲۷ شهریور ۱۳۹۱ ۱۱:۴۶

با حضور وزیر ارشاد؛ کتاب زیارت عاشورا بصورت مشبک کاری شده رونمایی شد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از کتاب زیارت عاشورا که بصورت مشبک کاری تهیه شده رونمایی کرد.
با حضور وزیر ارشاد؛ کتاب زیارت عاشورا بصورت مشبک کاری شده رونمایی شد

به گزارش مرکز روابط عمومی،ˈاطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی "سید محمد حسینی ˈ در این آیین که در فرهنگسرای نیاوران تهران برگزار شد،این اثر را یکی از آثار خوب هنرمندان این خطه از ایران اسلامی دانست .
طراح و سازنده زیارت عاشورا مشبک کاری شده ،گفت: این اثر با شماره 1854 در اداره حقوقی و مالکیت معنوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ثبت شده است.
ˈعبدالرضا صیادی ˈافزود: این کتاب در هشت صفحه به ابعاد 24در 39سانتی متری در مدت 9 ماه ساخته شده است.
وی تصریح کرد:در این اثر با بهره گیری از هنر ناب اسلامی ، نام مبارک امام حسین علیه السلام با نقوش اسلیمی تلفیق شده است.
صیادی گفت:در عرض هر صفحه به نیت پیج تن آل عبا پنج بار و در بالای صفحات زیارت عاشورا به نیت چهارده معصوم علیه السلام 14بار نام مبارک امام حسین علیه السلام نقش بسته شده است.
این هنرمند خوش ذوق چهارمحال وبختیاری گفت:چوب این کتاب مشبک بری شده از تخته سه لایه و جلد آن از مخمل می باشد و صفحه آرایی و صفحه بندی آن منحصر به فرد می باشد.
به گفته وی، این کتاب چوبی از طریق نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد به رهبر معظم انقلاب تقدیم خواهد شد تا به واسطه ایشان به موزه آستان مقدس رضوی تقدیم شود.
آیین افتتاحیه هفته هنر چهارمحال وبختیاری با حضور سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ،شاه آبادی معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ،گنجی مدیرکل ارشاد استان ،معاون وزیر آموزش و پرورش ،استاندار چهارمحال و بختیاری ،نماینده شهرکرد در مجلس شورای اسلامی و جمعی از هنرمندان و مسوولاناستانی در فرهنگسرای نیاوران  برگزارشد.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید