نمایش جزییات خبر
۲۲ شهریور ۱۳۹۱ ۲۳:۳۱

وزیر ارشاد: فعالیت های فرهنگی دولت دهم از سوی برخی نادیده گرفته می شود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: متاسفانه فعالیت های اثرگذار دولت دهم در بخش فرهنگ از سوی برخی افراد نادیده گرفته شده و عده ای به دنبال برجسته سازی نقاط ضعف عرصه فرهنگ هستند.
وزیر ارشاد: فعالیت های فرهنگی دولت دهم از سوی برخی نادیده گرفته می شود
ˈسیدمحمد حسینی ˈ روز چهارشنبه با حضور در مراسم آغاز به کار دوره تخصصی بصیرت سیاسی طلاب نخبه کشور، گفت: اهمیت به مباحث دینی و حمایت از فعالیت های نهادهای دین محور یکی از رویکردهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت دهم بود و در این دوره برای یک هزار و 200 موسسه قرآنی مجوز فعالیت صادر شد.

وی با یادآوری اینکه تاکنون 14 هزار کانون مذهبی و دینی در کشور در بخش های مختلف تشکیل شده است،یادآور شد: پیش از دولت نهم تنها دو هزار کانون دینی و فرهنگی در کشور وجود داشته و افزایش این کانون ها نشان از رویکرد دینی دولت دارد.

حسینی همچنین برخورد با انتشار کتاب هایی با عرفان های دروغین را از دیگر اقدامات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دفاع از دین اسلام دانست و از حمایت این وزارتخانه از کتاب های دینی و عرفانی حقیقی خبر داد.

رییس شورای فرهنگ عمومی با یادآوری اینکه سینمای ما برای رسیدن به ایده آل ها و ارزش های مورد نظر راه زیادی پیش رو دارد، گفت: تولید فیلم ˈقلاده های طلا ˈبا موضوع فتنه 88 از جمله اقدامات انجام شده در سینمای ایران بوده که به دلیل کیفیت در ساختار، این اثر با استقبال مردم روبرو شد.

حسینی در ادامه به تولید فیلم لاله اشاره کرد و یادآور شد: ساخت این اثر سینمایی اقدام مثبتی است و در جایی که برخی با تولید فیلم هایی تلاش به سیاه نمایی علیه ایران اسلامی دارند، این فیلم اثرگذاری قابل توجهی خواهد داشت.

حسینی وظیفه طلاب را در آگاه سازی مردم به مباحث دینی ضروری دانست و گفت که پاسخگویی به برخی شبهات امری ضروری است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزاری نمایشگاه عفاف و حجاب را نمونه ای از فعالیت های فرهنگی برای مقابله با ناهنجاریها دانست و بر تصحیح مشکلات موجود با استفاده از فرهنگسازی تاکید کرد.
اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید