نمایش جزییات خبر
۲۱ شهریور ۱۳۹۱ ۱۰:۲۲

وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی:ایده ای که با ابزار هنر ارائه شود، ماندگار است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر بهره گیری از ابزارهای هنری در ارائه برنامه ها، گفت: هر ایده ای که با ابزار هنر ارائه شود تاثیرگذار و ماندگار خواهد بود.
وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی:ایده ای که با ابزار هنر ارائه شود، ماندگار است

به گزارش مرکز روابط عمومی،اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،"سید محمد حسینی" شامگاه دوشنبه در مراسم پایانی جشنواره منطقه ای قلم در تهران افزود: در سال های اخیر سعی شده به هنر تجسمی و خوشنویسی اهتمام ویژه داده و بیش از گذشته به آن پرداخته شود.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت : هنر قدرت شگرف دارد، هنرمند کار شگفتی انجام می دهد و در اوج و فراتر از دیگران است.
حسینی ادامه داد: امسال با تمام محدودیت هایی که از نظر اعتبار داشتیم، همه جشنواره ها و برنامه های فرهنگی را برگزار کرده و خواهیم کرد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به برگزاری برنامه های مختلف فرهنگی ازجمله دوسالانه خوشنویسی قزوین افزود: آثار خوشنویسی در هفته های فرهنگی در خارج از کشور حتی در کشورهایی که با خط یا زبان فارسی و عربی نیز آشنا نیستند، ارائه می شود و بسیار مورد توجه و استقبال همگان قرار می گیرد.
حسینی به خرید آثار هنری هنرمندان در نمایشگاه هایی که به همین منظور برپا می شود اشاره و بیان کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دراین مقطع 6 میلیارد ریال برای خرید آثار هنری اختصاص داد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، رشد صد درصدی افزایش آثار ارسال شده به جشنواره منطقه ای قلم را نشان از اهتمام و توجه به این هنر دانست.
عضو کابینه دولت دهم با اشاره به اهتمام دولت برای تکمیل زیرساخت های مربوط به امور فرهنگی و هنری در کشور طی چند سال اخیر گفت: هشت تالار بزرگ فرهنگی در کشوربا عنوان مهرماندگار در دست ساخت است که با پیگیری و جدیت تا قبل از پایان دولت دهم به بهره برداری خواهد رسید.
حسینی افزود: اینک در همه شهرستان های کشور مجتمع های فرهنگی و هنری ساخته شده یا در دست ساخت که این رقم ساخت و تجهیز مجتمع های فرهنگی و هنری و سالن های نمایش بیش از گذشته بوده  و با جدیت هرچه تمام تر در دست اقدام است.
آیین پایانی دومین جشنواره منطقه ای قلم با حضور " سید محمد حسینی " وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ،جمعی از هنرمندانی از استان تهران و استان های همجواردر فرهنگسرای نیاوران برگزار شد.

در ادامه این مراسم با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از نفرات برتر این جشنواره تجلیل شد.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید