نمایش جزییات خبر
۲۰ شهریور ۱۳۹۱ ۱۷:۰۸

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد : توجه به موضوع کودک و نوجوان دربحث تئاتر بطور جدی دنبال می شود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به جمعیت زیاد قشر کودک و نوجوان در کشور اشاره کرد و گفت: توجه به موضوع کودک و نوجوان در بحث هنر بویژه تئاتر یک نیازاست که بطور جدی از سوی این وزارتخانه با انجام برنامه های مختلف فرهنگی و هنری بویژه جشنواره بین المللی تئاترکودک و نوجوان پیگیری و دنبال می شود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد : توجه به موضوع کودک و نوجوان دربحث تئاتر بطور جدی دنبال می شود
به گزارش مرکز روابط عمومی،اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،ˈسید محمد حسینی ˈ روز دوشنبه در نشست با اعضای شورای سیاستگذاری نوزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان افزود: اهمیت و توجه به کودک و نوجوان در جامعه به حدی است که وزارت ارشاد به آن اهتمام ویژه دارد.

وی به برگزاری و استقبال خوب از جشنواره قبل تئاتر کودک و نوجوان در استان همدان اشاره و ابراز امیدواری کرد: با تجربیات بدست آمده چند دوره گذشته و با وفاق ،همدلی و همیاری و عزمی جدی جشنواره نوزدهم هرچه باشکوهتر از گذشته برگزار شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان لزوم فراگیر شدن این جشنواره از سطح استان افزود: باید این جشنواره علاوه براستان بازتاب کشوری و بین المللی هم داشته باشد.

حسینی ارسال 138 اثر تئاترصحنه ای،97 نمایشنامه در بخش نمایشنامه نویسی و 30 اثر دربخش ویژه به دبیرخانه این جشنواره را نشانگر استقبال خوب از این دوره جشنواره دانست و گفت: باید در کنار این جشنواره با انجام کارهای جنبی مانند راه اندازی تئاتر سیار در روستاها و شهرهای استان برغنای کارها و فعالیت ها افزوده شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی از دست اندرکاران این جشنواره خواست در برنامه های ایام برگزاری جشنواره درهمدان ، ترتیبی اتخاذ کنند که هنرمندان از باغ موزه بزرگ دفاع مقدس این شهر بازدید داشته باشند و هنرمندان دراین محل برنامه های متنوعی نیز اجرا کنند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به وجود مشاهیر،مفاخر و بزرگان فراوانی در استان همدان اشاره کرد و از برگزاری برنامه های مختلف ازجمله بزرگداشت شخصیت ها و برگزاری همایش و جشنواره های مختلف در آینده در این استان خبرداد.

عضو کابینه دولت دهم با تاکید براینکه رونق فعالیت های فرهنگی و هنری در این مقطع کشور امری حیاتی است اظهار داشت: فعالیت های فرهنگی و هنری می بایست درقالب جشنواره ها با نشاط، شادابی و شکوه ویژه ای درسطح کشور و عرصه بین المللی برگزارشود.

حسینی همچنین پیشنهاد کرد که زندگینامه مفاخر و شخصیت های این استان به همراه آثار آنها در قالب یک نمایشگاه و تولید کلیپ برای آشنایی هرچه بیشترهمگان در حاشیه اینگونه جشنواره ها برگزارشود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خاتمه به شعار نوزدهمین جشنواره بین المللی تئاترکودک و نوجوان که ˈ نقش آموزش در تربیت کودک و نوجوان درقالب هنرˈ تعیین شده اشاره و ابراز امیدواری کرد با تلاش،همدلی ،وفاق و همیاری همگان در استان شاهد برگزارشدن هرچه باشکوهتر این دوره از جشنواره در استان همدان باشیم.

نشست وزیر ارشاد با اعضای شورای سیاستگذاری نوزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان روز دوشنبه با حضوراستاندار،جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی استان همدان در وزارت ارشاد برگزار شد.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید