نمایش جزییات خبر
۱۹ شهریور ۱۳۹۱ ۱۳:۴۹

وزیر ارشاد : پایبندی به اخلاق و معنویت, عامل همگرایی و انسجام بین ملت هاست

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دین را یک امر فطری و گرایش به معنویت را در ذات آدمی دانست و گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره بر زندگی و گفت و گوی مسالمت آمیز بین پیروان ادیان و آیین های مختلف تاکید داشته و دارد.
وزیر ارشاد : پایبندی به اخلاق و معنویت, عامل همگرایی و انسجام  بین ملت هاست

به گزارش مرکزروابط عمومی،اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،سیدمحمد حسینی روز یکشنبه در دیدار با رییس سازمان امور ادیان کشور چین که در وزارت ارشاد برگزار شد؛ خاطرنشان کرد: دین رسمی مردم ایران اسلام است ولی پیروان ادیان دیگر نیز مانند زرتشت، مسیحی، یهودی و دیگر ادیان برنامه های خودشان را در کشور ما داشته و زندگی مسالمت آمیزی را در کمال آرامش و آسایش در ایران دارد.

به گفته وزیر ارشاد دین اسلام همواره ادیان را به محبت، دوستی، عدالت و آرامش و آسایش بین انسان ها دعوت و بر آن تاکید دارد.

عضو کابینه دولت دهم تصریح کرد ؛ بر این باوریم پایبندی به اخلاق، معنویت و اصول فوق عامل همگرایی و انسجام و وحدت بین ملت هاست.

حسینی خاطرنشان کرد: دین مبین اسلام همواره بر اعتدال و اجتناب بر افراط و تفریط تاکید داشته و اساس اسلام بر دوستی و صلح و محبت است.

وزیر ارشاد به حضور 20 میلیون مسلمان در کشور چین اشاره کرد و گفت: این رقم باعث خرسندی است، چون جمعیت آن حتی از جمعیت برخی کشورهای اسلامی و مسلمان نیز بیشتر است.

وی ضمن ابراز خرسندی از خدمات دولت چین به مردم برای زیارت مکه و سایر اماکن مقدسه گفت: هر مقدار تعامل دولت ها با ملت خودشان بیشتر شود به طور یقین مسلمانان نیز همکاری بیشتری با دولت ها خواهند داشت.
حسینی اظهار داشت: افتخار جمهوری اسلامی ایران این است که به جای برخورد تمدن ها و ادیان، بر تعامل، وحدت، همگرایی و زندگی مسالمت آمیز بین ملت ها تاکید دارد.

وزیر ارشاد در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: خوشبختانه روابط فرهنگی و هنری دو کشور ایران و چین از گذشته وجود داشته و رو به توسعه است.

وی گفت: زمینه ها وظرفیت های فراوانی برای توسعه تعاملات فرهنگی و هنری میان دو کشور وجود دارد که امیدواریم این رفت و آمدها زمینه ساز توسعه هرچه بیشتر روابط میان دو کشور شود.

در ادامه رییس سازمان امور ادیان چین ضمن تشکر از مهیا شدن این دیدار، آن را فرصت مغتنمی برای گفت و گوی بین ادیان و احترام به آن به ویژه دین مبین اسلام دانست.

«وانگ زو آن» دین اسلام را دینی جهانی عنوان و تصریح کرد که بر این باوریم که دین اسلام سهم بسیار مهمی در زندگی و امور مردم به ویژه مردم چین دارد.

وی افزود: سیاست دولت چین این است که همواره به همه ادیان و آیین ها احترام بگذارد و ما نیز با برخورد ادیان و حرکت های نادرستی که برخی کشورها با پیروان بعضی ادیان و آیین ها دارند به شدت مخالفیم.

رییس سازمان امور ادیان چین یادآور شد: بالغ بر هزار و 300 سال است که دین اسلام وارد چین شده و از آنجا که اسلام بر زندگی مسالمت آمیز و صلح و عدالت بین ملت ها در جهان تاکید دارد؛ درگیری این دین با دیگر ادیان بسیار کم و حتی می توان گفت اصلا درگیری وجود ندارد.

وانگ زو آن تاکید کرد: بر این باوریم که گفت و گوی صمیمانه به دور از غرض ورزی و اختلاف افکنی در کنار در نظر گرفتن عدالت، علاوه بر حل مشکلات و برداشته شدن موانع، باعث زندگی مسالمت آمیز و صلح آمیز ملت ها در کنار یکدیگر خواهد شد.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید