نمایش جزییات خبر
۱۸ شهریور ۱۳۹۱ ۰۹:۴۸

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: فیلم جنگ ˈ22 روزˈ با همکاری هنرمندان ایران و فلسطین تولید می شود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: فیلمنامه جنگ ˈ22 روزˈ با همکاری مشترک هنرمندان ایران و فلسطین مراحل نهایی را طی می کند و چند فیلم دیگر نیز طی این همکاری مشترک ساخته خواهد شد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: فیلم جنگ ˈ22 روزˈ با همکاری هنرمندان ایران و فلسطین تولید می شود

به گزارش مرکز روابط عمومی ، اطلاع رسانی و امور بین الملل ، سیدˈمحمد حسینیˈ شامگاه جمعه در حاشیه آیین اختتامیه نخستین جشنواره سینمای مستقل ˈافق نوˈ در جمع خبرنگاران افزود: پس از انقلاب اسلامی ایران، یکی از اصول اساسی و آرمان های مردم ما به تبعیت از امام راحل , حمایت از مردم مظلوم فلسطین بوده است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: موضوع فلسطین ابعاد وسیعی دارد و تحولات بسیاری در آن شکل می گیرد که ما باید در قالب هنر و فیلم به جهانیان ارائه کنیم و اگر هنرمندان فلسطین با ما همکاری کنند این فعالیت هنری سریع تر پیش خواهد رفت.

حسینی با یادآوری همکاری مشترک هنرمندان لبنانی و ایرانی در ساخت فیلم ˈ33 روزˈ گفت: همکاری دوستان لبنانی در ساخت فیلم ˈ33 روزˈ موجب شد تا این فیلم با واقعیت ها تطابق بیشتری داشته باشد و ساخت آن نیز با سرعت انجام شود. 

وی با بیان این که امکان رفت و آمد به غزه در حال حاضر فراهم شده است، افزود: وزیر فرهنگ و جوانان فلسطین از ایران دعوت کرده است تا برای نخستین بار به عنوان مهمان ویژه در نمایشگاه کتاب فلسطین شرکت کرده و با مسوولین این نمایشگاه همکاری کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: با فراهم آمدن امکان رفت و آمد به غزه ما می توانیم به مردم فلسطین که علاقمندند درباره تحولات انقلاب اسلامی و شخصیت امام راحل بیشتر بدانند، اطلاعات جامع تری درباره جمهوری اسلامی ایران بدهیم و حضور شخصیت ها، هنرمندان و نویسندگان فلسطینی در ایران در دفاع از مظلومیت مردم فلسطین موثر خواهد بود.

وی با اشاره به تبلیغاتی که علیه ایران اسلامی در فلسطین صورت می گیرد، گفت: ما نشان داده ایم که فراتر از مسایل قومیتی، مذهبی و نژادی از هر مظلومی در عالم دفاع می کنیم و همان طور که با قاطعیت از حزب الله لبنان حمایت کردیم، در جنگ 22 روزه نیز مدافع مسلمانان مظلوم غزه بودیم. 

حسینی درباره برگزاری نخستین جشنواره سینمایی ˈافق نوˈ و حضور اندیشمندان و هنرمندان سراسر دنیا در این جشنواره، گفت: همان طور که در عرصه سیاسی جنبش عدم تعهد ایجاد شد، ما باید جمعی از هنرمندان، نویسندگان، نخبگان و شاعران را در عرصه های مختلف گردهم آوریم تا در آثار هنری خود از عدالت و اهداف انسانی سخن بگویند و علیه ظلم و ستم در جهان موضع بگیرند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر این که ایران در مقابل هجمه هایی آمریکا و استکبار جهانی که به ساخت آثار سینمایی ضد ایرانی و یا ساخت آثار تحریف شده درباره مفاخر ایران می پردازد، چه اقدامی صورت خواهد داد گفت: پس از انقلاب اسلامی آثار بسیاری درباره مفاخر و مشاهیر ایران ساخته شده و توجه برای ساخت آثار بیشتر و بهتر، همواره وجود دارد.

وی برگزاری بزرگداشت و فعالیت های پژوهشی در خصوص بزرگان کشور را مهم ترین دستمایه ساخت آثار هنری درباره مفاخر کشور دانست و افزود: ساخت آثار فاخر و ارزنده تاریخی، سرمایه گذاری بیشتری می طلبد اما نشان دادن چهره واقعی اندیشمندان، بزرگان و عارفان کشورمان بسیار ارزشمندتر است. 

حسینی همچنین گفت: ما اکنون در یونسکو فعال تر از گذشته هستیم و هر سال تعدادی از شخصیت ها و مفاخر ایران و آثار آن ها به دنیا معرفی می کنیم.

نخستین جشنواره فیلمسازان مستقل ˈافق نوˈ از 12 تا 17 شهریور در 9 بخش و با حضور نزدیک به 200 اثر در قالب های سینمایی بلند و کوتاه و آثار مستند از 72 کشور دنیا در سینما فلسطین برگزار شد. 

آیین اختتامیه این جشنواره شامگاه جمعه (17 شهریور) با حضور وزیر ارشاد، رئیس سازمان سینمایی، جمعی از مسوولان و هنرمندان ایرانی و خارجی، در تالار وحدت تهران برگزار شد. 


اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید