نمایش جزییات خبر
۱۸ شهریور ۱۳۹۱ ۰۹:۴۵

وزرای فرهنگ ایران و فلسطین تفاهم نامه همکاری امضاء کردند

"سید محمد حسینی "وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران و "محمد المدهون " وزیر فرهنگ و جوانان فلسطین در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره ˈافق نوˈ تفاهم نامه همکاری امضاء کردند.
وزرای فرهنگ ایران  و فلسطین تفاهم نامه همکاری امضاء کردند

به گزارش مرکز روابط عمومی ، اطلاع رسانی و امور بین الملل، "سیدمحمد حسینی "درحاشیه امضای این تفاهم نامه، گفت: امضای این تفاهم نامه آغازی برای فعالیت های مشترک فرهنگی و هنری در زمینه های مختلف فرهنگی و هنری میان ایران و فلسطین خواهد بود. 

وزیر فرهنگ وارشاد ا سلامی با بیان این که اکنون امکان رفت و آمد به غزه و فلسطین فراهم شده است، افزود: وزیر فرهنگ و جوانان فلسطین از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران دعوت کرده است تا با سفر به غزه در ساماندهی فعالیت های فرهنگی و هنری فلسطین همکاری کند.

وی همچنین از ساخت فیلم ˈ22 روزˈ در آینده نزدیک خبر داد و گفت: این فیلم با همکاری مشترک ایران و فلسطین و با حضور هنرمندانی از هر دو کشور در دست تولید است. 
وزیر فرهنگ و جوانان فلسطین نیز در این مراسم ضمن تشکر از جمهوری اسلامی ایران به خاطر حمایت از مردم مظلوم فلسطین و مستضعفین جهان گفت: از حضور در جشنواره ای که مانند نامش، افقی جدید به روی جهان گشوده است، احساس افتخار و غرور می کنم.
محمد المدهون افزود: برنامه ریزی برای طراحی مقاومت با حضور فیلمسازان سرشناس و بزرگ در این جشنواره مشهود است و امیدوارم با امضای این یادداشت تفاهم، سینمای مقاومت در چارچوب همکاری های مشترک شکل بگیرد.
نخستین جشنواره فیلمسازان مستقل
ˈافق نوˈ از 12 تا 17 شهریور در 9 بخش و با حضور نزدیک به 200 اثر در قالب های سینمایی بلند و کوتاه و آثار مستند از 72 کشور دنیا در سینما فلسطین برگزار شد.
آیین اختتامیه این جشنواره شامگاه جمعه (17 شهریور) در تالار وحدت تهران با حضور هنرمندان و مسوولین سینمایی برگزار شد.
 

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید