نمایش جزییات خبر
۱۸ شهریور ۱۳۹۱ ۰۹:۳۷

وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی: ایران همواره بر صلح، دوستی و برقراری امنیت منطقه و جهان تاکید دارد

وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی گفت:جمهوری اسلامی ایران همواره بر برقراری صلح، دوستی، امنیت و آرامش درمیان کشورهای منطقه و جهان تاکید دارد و مواضع ما نیز دفاع ازمردم مظلوم و ایستادگی و مبارزه درمقابل زورگویان و خشونت طلبان است.
وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی: ایران همواره بر صلح، دوستی و برقراری امنیت منطقه و جهان تاکید دارد

به گزارش مرکز روابط عمومی ، اطلاع رسانی و امور بین الملل،ˈسیدمحمد حسینیˈ روز پنج شنبه در ادامه سفر خود به استان خراسان رضوی پس از شرکت در چند برنامه فرهنگی - هنری در سومین گردهمایی منطقه ای رایزنان فرهنگی آسیای مرکزی،قفقازو ترکیه شرکت کرد.

وی در این مراسم به نقش رایزنان فرهنگی در حوزه های ماموریتی خود در کشورهای مختلف اشاره و برتعامل سازنده با انجام کارها و فعالیت های فرهنگی هنری تاکید کرد.

حسینی اظهار داشت: ایران اسلامی دارای فرهنگ غنی و اصیل و دیرینه ای است که باید در تبیین و معرفی هر چه بیشتر آن در کشورهای مقصد محل ماموریت از سوی رایزنان فرهنگی تلاش شود.

به گفته ی این مقام مسوول، انجام فعالیت های فرهنگی هنری در کشورهای مختلف علاوه بر بیان واقعیت های ایران اسلامی، زمینه حضور هر چه بیشتر ما را در آن کشورها مهیا می کند.

وی با بیان اینکه ایران با کشورهای مختلف به ویژه مسلمان و فارسی زبان مشترکات فراوان تاریخی،قومی،دینی و زبانی دارد ،برتعامل فرهنگی سازنده هر چه بیشتر رایزنان فرهنگی برای توسعه این تعاملات و برداشت شدن موانع و مشکلات موجود تاکید کرد.

به گفته ی حسینی، اگر نتوان تعامل فرهنگی سازنده با کشورهای مختلف برقرار کرد،دیگران به ویژه آمریکا و غرب با استفاده از شیوه ها و حربه های مختلف وارد عرصه شده و در جهت کسب منافع خود و دستیابی به اهداف تلاش می کنند.

وزیرارشاد در ادامه، برگزاری شانزدهمین اجلاس جنبش عدم تعهد در تهران را نقطه عطفی در تاریخ این جنبش عنوان کرد و یادآور شد: در جلسه روز چهارشنبه هیات دولت پیشنهادهای خوبی درزمینه فرهنگ و هنر برای این جنبش ارائه شد.

عضو کابینه دولت دهم تاسیس موسسه فرهنگی هنری ،برگزاری جشنواره فرهنگی هنری
ˈنمˈ در مدت سه سال ریاست جمهوری اسلامی برجنبش عدم تعهد را از جمله این پیشنهادها عنوان کرد.

حسینی در خاتمه از پیشنهاد آمادگی ایران برای برگزاری اجلاس وزرای فرهنگ و اطلاع رسانی 120 عضو جنبش عدم تعهد در تهران خبر داد و گفت:باید در این مدت نهایت استفاده را برای معرفی ایران اسلامی و بیان واقعیات آن به عمل آوریم.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید