نمایش جزییات خبر
۱۵ شهریور ۱۳۹۱ ۱۵:۰۱

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد: پیشنهاد برگزاری "جشنواره سینمایی نم" میان اعضای جنبش غیرمتعهدها

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در جلسه امروز هیات دولت مقرر شد کارگروه فرهنگی فعالی در دبیرخانه دائمی جنبش غیرمتعهدها ایجاد شود تا برنامه های فرهنگی مختلفی همچون جشنواره سینمایی نم میان اعضای جنبش برگزار شود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد: پیشنهاد برگزاری "جشنواره سینمایی نم" میان اعضای جنبش غیرمتعهدها

به گزارش مرکز روابط عمومی،اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،سید محمد حسینی, در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران افزود: با توجه به این که مباحث سیاسی و اقتصادی از مسائل مهم در سازمان های بین المللی است در جلسه امروز دولت مقرر شد تا کارگروه فرهنگی برای انجام فعالیت های فرهنگی و هنری در میان اعضای جنبش غیرمتعهدها ایجاد شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از جمله برنامه های پیشنهادی در این کارگروه را برگزاری همایش های مختلف همچون همایش شاعران، جشنواره های سینمایی، نمایشگاه های فرهنگی برشمرد و گفت: با تشکیل این موسسه یا کارگروه فرهنگی در دبیرخانه دائمی جنبش غیرمتعهدها ضمن برگزاری برنامه های مختلف فرهنگی پیوند میان اعضا بیشتر خواهد شد.

عضو کابینه دولت دهم در این رابطه به فعالیت موسسه های فرهنگی در سازمان های بین المللی همچون اکو اشاره کرد و گفت: از دیگر پیشنهادهای مطرح شده در این کارگروه فرهنگی، ایجاد یک ارکستر موسیقی از بین کشورهای عضو جنبش غیرمتعهدها است تا در کشورهای مختلف برنامه های متنوعی اجرا کنند.

حسینی , تشکیل نمایشگاه ملل مختلف میان اعضاء جنبش غیرمتعهدها را از دیگر پیشنهادهای مطرح شده در این زمینه بیان کرد و گفت: برگزاری چنین نمایشگاه هایی سبب آشنایی بیشتر کشورها با فرهنگ و هنر یکدیگر می شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه درباره ساخت فیلم "22 روز" گفت: فیلمنامه آن از سوی فیلمنامه نویس فلسطینی آماده شده و قرار است بر اساس تجربه ساخت فیلم 33 روز این فیلم نیز ساخته شود.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید