نمایش جزییات خبر
۱۴ شهریور ۱۳۹۱ ۰۹:۵۱

با حضور وزیرفرهنگ و ارشاداسلامی؛ نوزدهمین جشنواره بین المللی تجسمی جوانان در گرگان گشایش یافت

" نوزدهمین جشنواره بین المللی تجسمی جوانان" با حضور "سید محمد حسینی "وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در گرگان مرکز استان گلستان گشایش یافت.
با حضور وزیرفرهنگ و ارشاداسلامی؛ نوزدهمین جشنواره بین المللی تجسمی جوانان در گرگان گشایش یافت

به گزارش مرکز روابط عمومی،اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، در جشنواره نوزدهم 320 هنرمند داخلی و نزدیک به 38 هنرمند خارجی شرکت خواهند کرد.
بنا به اعلام دبیر جشنواره تاکنون حضور هنرمندان 21 کشور در این جشنواره قطعی شده و حضور مابقی نیز ظرف امروز نهایی خواهد شد.
"غلامرضا منتظری" تفاوت های این دوره از جشنواره هنرهای تجسمی جوانان با سال های گذشته را  در رشد کمی و کیفی رشته های هنری و سطح آموزش کارگاه های آموزشی دانست .

مدبر کل ارشاد استان گلستان در ادامه به ارائه بسته های آموزشی به هنرمندان شرکت کننده در این جشنواره اشاره کرد و افزود: سال گذشته در گرگان تنها یک کارگاه آموزشی برگزار شد که امسال همزمان با ثبت جهانی برج قابوس شهر گنبد،کارگاهی در این خصوص و به منظور خلق آثار هنری مرتبط برگزار خواهد شد.
منتظری یادآورشد: برپایی کارگاههای موضوعی چون بیداری اسلامی از دیگربرنامه های جشنواره تجسمی جوانان است که امسال به صورت خیابانی برگزار می شود و بیش از 60 هنرمند داخلی و خارجی در آن حضور خواهند داشت.
وی یادآور شد:رقابت هنری بر روی بوم با مشارکت هنرمندان گرگانی با موضوع'عفاف و حجاب' خلق خواهد شد،که این تابلو در روز اختتامیه -17 شهریورماه- رونمایی خواهد شد.
دبیر نوزدهمین جشنواره بین المللی تجسمی جوانان خاطر نشان کرد: نظر به اینکه اختتامیه این جشنواره همزمان با روز ملی ورزش های باستانی و زورخانه ای خواهد بود،برنامه ویژه ای دراین ارتباط نیز اجرا می شود.
مدیر کل ارشاد استان گلستان یادآور شد: این جشنواره 14 تا 17 شهریور ماه سالجاری در تالار فخرالدین اسعد گرگانی برگزار می شود و هنرمندان طی دو روز با یکدیگر رقابت خواهند کرد.
منتظری اظهار داشت:براساس تصمیات اتخاذ شده برای 5 سال آینده نیز این رویداد بین المللی در گلستان برگزار می شود.
آیین اختتامیه این جشنواره نیز 17 شهریور ماه در همین تالار برگزار خواهد شد.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید